filmrészletek
1922. Vidéki tanya. Sándort, az álmokat szövögető bérest valósággal elvarázsolja Ágnes asszony, a tehetős Csiszér gazda szép felesége. A nő…
továbbfilmrészletek
A Baradlay-fiúk nem teljesítik édesapjuk, az osztrák császárhoz hű nagyúr végakaratát. Ahelyett, hogy a feudális hierarchiát védelmeznék, az 1848-as…
továbbfilmrészletek
1944 őszén egy pesti kiskocsmában ismét együtt van az összeszokott baráti társaság: Béla, a tulajdonos, Kovács, az asztalos, Király, a könyvügynök…
továbbfilmrészletek
Kitör Pesten a forradalom. A Pilvax kávéházban a márciusi ifjak között ott van a császári udvar besúgója is. Magyarországot Délről megtámadja…
továbbfilmrészletek
Pásztori Balázs apját az ötvenes években börtönbe zárták, ezért a fiú nem veszik fel filmrendezőnek. Otthon marad a falujában, és tanyaközpontot…
továbbfilmrészletek
A Tanácsköztársaság végnapjaiban a dunántúli faluban egymást gyilkolják a vörösök és a fehérek, mikor melyik kerekedik felül éppen. A győztes mindig…
továbbfilmrészletek
A semmi közepén áll a ládagyár, benne dolgoznak a nők, és eladhatatlan ládákat gyártanak. Az üzemi tűzoltónak két remek ötlete is támad, az egyik,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié