hír
A Sherlock Holmes nevében című magyar ifjúsági film sikerrel szerepelt a 2013 áprilisában megrendezett Stockholmi Nemzetközi Filmfesztiválon, és…
továbbhír
Ausztrália 2013-as Oscar-nevezettje, Cate Shortland Lore című filmje nyerte a 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál 8000 eurós Hullámtörők díját,…
továbbhír
A Kecskemétfilmben készült A négyszögeltű kerek erdő sorozat Vacskamati virága című epizódját díjazta a Teheráni Nemzetközi Animációs Filmfesztivál…
továbbhír
Kelet-európai filmek vitték el a legtöbb jelentős díjat a 63. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon, a Berlinalén: az Arany Medvét egy román alkotás, a…
továbbhír
Döntött a zsűri a Kontakt Táncért Alapítvány, az Orkesztika Alapítvány és a Daazo szervezésében meghirdetett Egy percesek (tánc)filmre elnevezésű…
továbbhír
Simonyi Balázs legújabb kisfilmje a World Independent Film Awardról és a lyoni filmfesztiválról is díjakkal tért haza.
továbbhír
Nemes Jeles László Iris című filmterve nyerte a torinói filmfesztivál hivatalos programjaként megrendezett Script&Pitch elnevezésű rangos…
továbbhír
A vasárnap véget érő 9. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál 1500eurós Verzió-díjat a közönség szavazata alapján az Öt törött…
továbbhír
Sára Sándor filmrendező, operatőr, Péntek János nyelvtudós és Jurij Poljakov orosz író, kritikus kapta az idei Bethlen Gábor-díjat, az erdélyi…
továbbhír
Till Attila filmje, a Csicska nyerte a 10. Toruni Nemzetközi Filmfesztivál legjobb rövidfilmnek járó díját - közölte a miskolci Jameson Cinefest…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié