hír
A nyári időpont, a foci-vb és a Forma-1 futamai ellenére is sokan látogatták a Vörösmarty mozi termeiben tartott vetítéseket, követték a vetítések…
továbbhír
Erdély Mátyás a legjobb operatőr és Szakács Györgyi a legjobb jelmeztervező Lutin-díját nyerte Párizsban Kenyeres Bálint A repülés története című…
továbbhír
A nagyvilág filmkritikusait tömörítő Fipresci zsűri a túlsúlyos ápolónő történetét szerette a legjobban: Fipresci-díjat kapott Kocsis Ágnes Pál…
továbbhír
Az első Szombathelyen megrendezett Mediawave legjobb nagyjátékfilmje George Ovashvili A másik oldal című műve lett.
továbbhír
Szombat este, a 7. Anilogue animációs filmfesztivál díjkiosztó ünnepségén három különdíjat és egy fődíjat osztott ki a nemzetközi zsűri, Tomek…
továbbhír
A vasárnap véget érő 6. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál 76 vetítésen, 11 teltházas előadáson, 3100 látogató volt kíváncsi a…
továbbmagazin
A magyar moziportált is üzemeltető Film.hu Kft. -- a Pécs2010 program keretében, az NKA támogatásával – pénzdíjas flashanimációs pályázatot…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié