magazin
Két évvel ezelőtt, egy kíváncsi erdei róka sikeresen megfejtette a választ az élet nagy kérdésére, majd ott helyben fejbe is lőtte magát. Bucsi Réka…
továbbvideó
Bucsi Réka Symphony no. 42 című kisfilmjének a 2014-es berlini filmfesztiválon indult el fantasztikus karrierje. A 47 rövid jelenetből álló történet…
továbbhír
A Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában debütál Bucsi Réka LOVE című új animációs filmje. A francia koprodukcióban készült film, címének…
továbbhír
Június 24-28 között kerül megrendezésre a 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, amely az elmúlt két év kiemelkedő rajzfilmes alkotásai, verseny-…
továbbhír
Számos magyar film, köztük Ujj Mészáros Károly Liza, a rókatündér című filmje is bemutatkozik a csütörtökön kezdődő prágai Febiofest nemzetközi…
továbbhír
Az Amerikai Filmakadémia magyar idő szerint ma délután jelentette be az Oscar-jelöltek listáját. Bucsi Réka Symphony No. 42 című alkotása végül nem…
továbbhír
Magyar idő szerint ma délután fél háromkor jelentik be az Oscar-díj jelöltjeit Los Angelesben. A legjobb rövid animáció kategória esélyesei között…
továbbmagazin
Szokásunkhoz híven, idén is megkérdeztük a magyar alkotókat, hogy mit kívánnának a maguknak és a magyar filmnek a következő évben. 10 fiatal magyar…
továbbhír
November 22-én este az Uránia Nemzeti Filmszínházban kiosztották a tizenkettedik Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjait. Az egészestés…
továbbhír
Az Amerikai Filmakadémia bejelentette, hogy a 2015-ös Oscar-díj következő fordulójába Bucsi Réka Symphony No. 42 című filmje is továbbjut.
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéVida Viktor / Itt vagyok