hír
A Nemzeti Filmintézet támogatja Bucsi Réka A nagy csönd című alkotásának forgatókönyv fejlesztését. A Symphony no. 42, a Love és Solar Walk…
továbbhír
Tudtad, hogy az első magyar képregény 150 éve született, Jókai Mór szövege alapján? És hogy a Bogyó és Babócát és a Kuflikat megalkotó KEDD stúdió…
továbbhír
A Vienna Shorts rövidfilmfesztiválon lesz a nemzetközi premierje Bucsi Réka új animációjának. Az Intermission című absztrakt kisfilmet a hivatalos…
továbbhír
395 új tagot választott az Amerikai Filmakadémia, köztük két magyar alkotót is meghívtak a szervezetbe. Az Eufória és az A feleségem története…
továbbhír
Kihirdették a Magyar Művészeti Akadémia művészeti ösztöndíj pályázatának száz új nyertesét. Idén tizenötszörös túljelentkezés mellett rekordszámú,…
továbbhír
A Solar Walk és a Love rendezője látványtervezőként dolgozik a Netflix új animációs fantasy filmjén. Közben újabb részletek is kiderültek Bucsi Réka…
továbbhír
A Vimeo videómegosztó oldal karanténfilmes projektjének keretében került fel az internetre Bucsi Réka legújabb alkotása, amelyben a LOVE és a Solar…
továbbmagazin
Egy hónapja ért véget a 60. Berlinale, ahol először volt magyar alkotó a rövidfilmes zsűriben. Bucsi Réka animációs rendező visszatérő vendége a…
továbbmagazin
Visszatér az év egyik legfontosabb filmes eseménye, ennek örömére átfutottuk az új szekciókkal bővülő izgalmas programot és kiválogattunk pár…
továbbhír
Bucsi Réka eddig a filmjeivel volt jelen a berlini filmfesztiválon: 2014-ben a Symphony no. 42, 2016-ban a Love versenyzett a rövidfilmes…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié