podcast
Hatvankilenc éves, de aktivitását egy huszonéves is megirigyelné: építész, látványtervező, egyetemi tanár a Színházi- és Filmművészeti Egyetemen.…
továbbpodcast
15 éve mutatták be Dyga Zsombor önéletrajzi ihletésű, családi vállalkozásban készült filmjét, a Tesót. Az évforduló kapcsán kvízjátékra invitáltuk a…
továbbpodcast
A Moszkva tér Rojáljaként robbant be a vászonra, majd hamar ő lett a magyar filmek és tévésorozatok ügyeletes nehézfiúja. Elmondása szerint nem…
továbbpodcast
Nagypál Orsi Londonban végezte filmes tanulmányait, hazatérése óta olyan kisfilmekkel hívta fel magára a figyelmet, mint a Paktum és a Körforgalom.…
továbbpodcast
A Macerás ügyek szerelmi háromszögének hősnője, összeomló filmrendező az Off Hollywoodban, a Bibliothéque Pascal latex-ruhás dolgozó anyája, A rossz…
továbbpodcast
Mert kell egy csapat! - ismételgeti a mosoda gőzében Minarik Ede, a Csabagyöngye SC edzője, miközben kitartóan küzd velük a továbbjutásért.…
továbbpodcast
És most kipróbálunk valami egészen újat: a hírek, riportok és kritikák írása mellett belekóstolunk egy sokkal közvetlenebb műfajba, és ünnepélyesen…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéRafi Gardet / Első a szerelem