Címke: „filmnévjegy”

Találatok száma: 319

magazin

Miss Universe 1929

Lisl Goldarbeiter unokatestvére, az amatőrfilmes Tenczer Marci szegedi volt. Bécsben tanult s még villamosjegyre sem költött, hogy pénzén kamerát és…

tovább

magazin

Mai módi

Miért kell egy jól menő vállalatnak pszichiáter?Mire jók a csapatépítő tréningek és a céges bulik, ill. miért kell Las Vegas-ból importálni…

tovább

magazin

Hazatérés

A Hazatérés című dokumentumesszé egy múltbeli történet szálait bogozza ki. Bemutatja azt az utat, amelyet egy amerikai-magyar testvérpár tesz meg,…

tovább

magazin

Elsodort falvak

A film az egyik legkisebb és legszebb magyar falu, az ötven lelkes Almásháza feltámadásáról szól. Arról, hogy ebbe a festői völgyben fekvő, de…

tovább

magazin

Balkán Bajnok

„A Balkán Bajnok édesapám, Kincses Elöd portréja. A történet két idősíkon fut: `89 végétől, a 2004-es választásokig; valamint a 2004-es válsztási…

tovább

magazin

Áruló ezüstnitrát

1956 őszén sokan vették elő a fényképezőgépüket és az utcán fotókat készítettek a forradalmárokról, a harcokról, a kenyérért sorban álló emberekről.…

tovább

magazin

Adásunkat megszakítjuk

Az 1956-os forradalmi eseményekre emlékeznek vissza a Magyar Rádió akkori munkatársai, újságírók, technikusok, bemondók.

tovább

magazin

Szemünk fénye

Kati és Győző átlagemberek. A helyzetük mégsem átlagos, mert világtalan emberpárként gyermeket vállaltak. Kétéves kisfiúk egészséges. Ferike…

tovább

magazin

Óriások voltunk… (Miskolc’56)

1956 októberében Miskolc városának is megvolt a maga saját forradalma. Ennek fő szervezői a miskolci diákok, a szocialista oktatás és iparfejlesztés…

tovább

magazin

Miért?! Egy tragikus szerelem története

Kovács Erzsi táncdalénekesnő és Szűcs Sándor válogatott labdarúgó tragikus szerelmi történetét dolgozza fel a film.Disszidálni próbáltak. Az ÁVO…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Bocs Kapa bácsi, kiírtottam a családomat...

Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten

Oszd meg! Az összes idézet