magazin
1998-ban néhány bencés szerzetes közösen elhatározza, hogy Bakonybélben új alapítást hoz létre Szent Mauricius-cella néven. Ott, ahol már 1018-ban a…
továbbmagazin
Végre egy film, amely az idősekről, a társadalom peremére szorított kisnyugdíjasokról szól. Rohonyi Gábor első nagyjátékfilmje kellemes meglepetés,…
továbbmagazin
Marika és Laci, egy dunántúli elmeszociális otthon lakói. Betegséggel, megpróbáltatásokkal teli életük az intézet falain kívül, a szabadságért…
továbbmagazin
Kati, Nóri és Imi testvérek. Egy kárpátaljai faluban, nagy szegénységben élik az életüket. Szüleik halála óta egyre ingoványosabbá válik alattuk a…
továbbmagazin
Árvai Joli 1986-ban, a szigorúan ellenőrzött Magyar Televízióban teremtette meg az új film legfontosabb műhelyét, a Fiatal Művészek Stúdióját.…
továbbmagazin
Csatlakozás Európához alulnézetből, 2003 - 2006. Ózd, Magyarország. Ózd a munkanélküliség a reménytelenség szimbólumává vált Magyarországon, a…
továbbmagazin
Gettó, téglagyár, vasútállomás, tömegsír - ezúttal a magyarországi zsidók szomszédai emlékeznek. Mit tettek és mit tehettek volna? Mit láttak…
továbbmagazin
A lírai dokumentumfilm a több mint ezer éves Pannonhalmi Bencés Főapátság egyedülálló, a világot egységben látó, a személyiség kibontakozását…
továbbmagazin
„A népek világküzdelmében csak erős és eleven kultúrával tarthatjuk felszínen magunkat. Ebben érintkezik a nemzeti cél a magasabb örök-emberi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié