Címke: „Bódy Gábor”

Találatok száma: 28

magazin

Udo Kier: „Az élet fontosabb, mint a film”

A számos magyar filmben feltűnt német színésszel legutóbb három éve beszélgettünk a Zero forgatása idején, azóta viszont már láttuk a kész mozit is.…

tovább

hír

Psyché-vetítés a Müpában

Egész napos kulturális programokkal zárul a Weöres Sándor Centenáriumi Év a Művészetek Palotájában szerdán, a magyar kultúra napján, amely egyúttal…

tovább

hír

A Psychével folytatódik a Weöres-centenárium

A Psyché című film díszvetítésével és összművészeti esttel folytatódik a Weöres Sándor költő, író születésének 100. évfordulója alkalmából…

tovább

magazin

Psyché: „A cigánylány véres méhlepénye”

„Így halt meg Lónyay Erzsébet, akit Psychének is neveztek”, hangzott el a Nyitott Műhely termében péntek éjfélkor a vászonról - négy és fél órával…

tovább

hír

Gyorshírek: A fideszes zsidó a legnépszerűbb a Filmklikken, félmilló letöltés a NAVA-n

A fideszes zsidót nézték meg a legtöbben a Filmszemle alatt a Filmklikken, idén ötödszörre adták át a Fehér Györgyről elnevezett díjat, Bódy Gábor…

tovább

filmrészletek

Amerikai anzix

Észak-Karolinában, az amerikai polgárháborúban harcol az 1849-es magyar emigráció három jellegzetes alakja: Fiala János történész, aki…

tovább

filmrészletek

Kutya éji dala

A csillagász és az új pap megjelenése a hegyi faluban felforgatja mindenki életét. Egy összetört férfi tolókocsija az árokban hever – a szektás…

tovább

filmrészletek

Psyché

Romantikus szerelmi vízió a szenvedélyről, a beteljesületlenségről, az énkeresésről és a vágyódásról. Psyché, vagyis Lónyay Erzsébet és Nárcisz,…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés