hír
Szeptember 30-án indul a Filmvilág filmművészeti folyóirat havi filmklubja a Bem moziban, amelynek programja az aktuális számokban szereplő…
továbbhír
A magyarhangya és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt közösen rendezi meg a Görbe Tükör Filmfesztivált, ahol három friss és formabontó filmből tartanak hat…
továbbvideó
Ha a Moszkva teret lefordítanák mozira, az olyan lenne, mint a Bem – árulta el Török Ferenc kultikus nagyjátékfilmje jubileumi vetítésén. Olyan…
továbbmagazin
Moszkva tér, Bizalom, Édes Emma, drága Böbe, Megáll az idő – néhány film az új Örökmozgó Filmmúzeum retrospektív vetítéseiből, ahol a napokban…
továbbmagazin
Az ország első újrajátszó mozijaként, azaz repertory cinemájaként nyitott újra a Bem. Kult klasszikusokat vetítenek 35 mm-es kópiáról, és még mást…
továbbhír
Július 1-én hajnalban zárta be kapuit a budai kanyarmozi, ugyanis az üzemeltetők szerződése lejárt, és az épületet tulajdonosai eladásra kínálják.…
továbbhír
2009. június 30-án vetít az 1908-tól moziként üzemelő Bem mozi utoljára. Az utolsó héten nagyrészt a Budapest és az Új-Budapest Filmstúdió régi és…
továbbhír
2009. április 29-én, a Tánc Világnapján kerül megrendezésre a II. Budapesti Független Táncfilmszemle - a mozgókép és a mozgásművészet kapcsolatából…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié