2021. 09. 23. Ruttkay Lili, Pozsonyi Janka, Varga Dénes
A díszlet változik, a játékosok nem – 20 éves a Moszkva tér
Video a jubileumi vetítésről
Ha a Moszkva teret lefordítanák mozira, az olyan lenne, mint a Bem – árulta el Török Ferenc kultikus nagyjátékfilmje jubileumi vetítésén. Olyan lelkes nézőkkel is találkoztunk, akik nemhogy a rendszerváltás idején, de még a film bemutatásakor sem éltek, és volt, akit ez a film inspirált arra, hogy bemásszon tiltott helyekre. Kedvenc szereplőről, a Moszkva tér időtállóságáról kérdeztük a közönséget, a rendezőt pedig arról, mi lehet most Petyával és a többiekkel.
A videó operatőre és vágója Ruttkay Lili, a riporterek Pozsonyi Janka és Varga Dénes voltak.
A Filmhu a Moszkva tér tíz éves bulijára is elment, akkor is megszólaltattuk a rendezőt, illetve kollégái meséltek érettségiről, házibulis élményekről. A cél most egyértelmű: legyen harmincéves vetítés is, és legyen Filmhu, amely el tud menni rá.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.