hír
Enyedi Ildikó alkotása nyerte a közönségdíjat Mumbai nemzetközi filmfesztiválján. India nagyszabású „vörös szőnyeges” filmünnepe október 12-18.…
továbbmagazin
Múlt szerdán 11. alkalommal rendezték meg a Budapest Zeitgeist Mesterkurzust, melynek vendége ezen az estén négy egészen különleges színésznő volt:…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas és az idei Oscar-nevezett Testről és lélekről című filmjével zárjuk a Budapest Rooftop Cinema, a Filmhu és a…
továbbhír
Enyedi Ildikó filmje március eleje óta látható a magyar mozik műsorán, és továbbra is nagy népszerűségnek örvend: immár több mint 70.000 néző…
továbbmagazin
Március 2-ától látható a mozikban Enyedi Ildikó Arany Medvével díjazott filmje, a Testről és lélekről. Szász Jánost kértük meg, hogy írja le nekünk…
továbbhír
Cannes-ban Arany Kamerával díjazott rendező, Az én XX. századom, a Simon mágus valamint a Terápia című tévésorozat alkotója, Enyedi Ildikó hosszú…
továbbmagazin
Piros műanyagszékek és négyszögletű ebédlőasztalok, üvegfal mögött sorakozó levesestálak, fehér tálcák és tipikus menza illat, bár ez utóbbit…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié