hír
A húsvét nem hozott nagy áttörést a mozilátogatásban, ugyanakkor a választék sem volt igazán szemet gyönyörködtető. A Czukor Show ellenmondásos…
továbbhír
A régi mozi csúszik lefelé nézettségben, míg az élmény intenzifikálását nyújtó 3D-vel legfeljebb sztárok hadával lehet szembeszállni.
továbbhír
Eddig az Avatar (és a Sherlock Holmes) húzta magával a népet, majd jött (a) Valentin nap, most pedig a Viharsziget és az Alice Csodaországban…
továbbhír
Ahogy Amerikában, úgy itthon is tarolt a Tim Burton-féle Alice Csodaországban, és a magyar nézők a Scorsese-féle thrillerre is vevők voltak. Az…
továbbhír
Emlékezetes és tanulságos hétvégén vagyunk túl - de kezdjünk némi vitával, reflexióval: az origo cikke szerint a magyar ember magyar filmre nem ül…
továbbhír
A Valentin-nap elmúltával visszakerült az Avatar az első helyre, de három premierfilm is felkerült a 10-es listára - és melyik három nem? Az egyik a…
továbbhír
Az utóbbi két hét tanulsága, hogy véget ért az Avatar egyeduralma, Amerikában és itthon is lecsúszott az első helyről, ám még mindig rejtély, hol…
továbbhír
A héten két magyar film is bemutatkozott, ám az Avatar-Sherlock Holmes kettőst csak egy 2,7-es imdb-pontszámmal rendelkező film tudta…
továbbhír
Kezd olyan érzésem lenni, mint egy időjósnak a Szaharában - hétről hétre ugyanaz, semmi változás, de ez - ellentétben a fiktív példa alanyával -…
továbbhír
Kis kihagyás után kumulatív összeállításban emlékezünk meg a nagy ünnepi mozis bevételek kéthetéről. A kulcsszó persze az Avatar.
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié