Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

William Friedkin: Nem nyomom rá a kézjegyemet mindenre

„Új Hollywood”  úttörő, ám bukássorozatok után marginalizálódott rendezői garnitúrájának (Bogdanovich, Cimino, Rydell, Mazursky stb.) 74 éves,…

tovább

magazin

Monoszkópé: Robotok és gazemberek

Jönnek a robotok! Wall-E-nek, a hulladékgyűjtő robotnak megdobban a szíve fémvázban, míg egy dél-koreai lány a fenti szerv helyére processzort…

tovább

magazin

Monoszkópé: törtetők és bosszúállók

Tisztességtelen törtetők praktikáiba nyerhetünk betekintést a tévé eheti kínálatában. A női oldalt Nicole Kidman, míg a férfiúit Robert Redford…

tovább

magazin

Monoszkópé: defektes családok és magányos megszállottak

Kissé megborult családok életébe nyerhetünk betekintést a tévé eheti kínálatában. Míg De Palma hősnője vérszomjas sziámi ikertesóját keresi a…

tovább

magazin

Madarász Isti: Az első eljövetelem Hollywoodba

A kétperces Superdigital nyerte a II. AXN Filmfesztivál fődíját, így Madarász István utazhatott Hollywoodba. A fiatal filmesnek nem ez az első…

tovább

magazin

Michael Haneke: Az erőszak mindenhol ott van

Haneke, az immár Arany Pálma-díjas rendező valószínűleg jobban élvezi filmjei készítését, mint a nézők a végeredményt. Nincs ez másként legújabb…

tovább

magazin

Martina Gedeck: Az a dolgom, hogy azonosuljak

Németország Meryl Streepjének mondják. Regényes asszonysorsokat megformáló, fenséges kisugárzású színésznő. Huszonhárom éve megállás nélkül forgat,…

tovább

magazin

Anton Corbijn a Ludwigban

Anton Corbijn a nyolcvanas-kilencvenes évek (audio)vizuális kultúrájának egyéni látásmódú, világformáló, emblematikus alakja. A sztárság fogalmát…

tovább

magazin

Darren Aronofsky: Mindig újra ki kell találni magunkat

Harminckilenc évesen A pankrátorral elhozta az Arany Oroszlánt Velencéből. A hatmillió dolláros büdzséjű, harmincöt nap alatt forgatott film már…

tovább

magazin

Kitano Takeshi: Fiú

Takeshi Kitano novelláskötete három tinédzser korú fiatal történetén keresztül bizonyítja, hogy Tokió, Oszaka és Kiotó az elveszett gyerekek igazi…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Elképesztő, hogy ebben a városban hányan eszik meg az embertársaikat!

Vagyunk, akik vagyunk

Oszd meg! Az összes idézet