magazin
Itt az év vége, dőljünk hátra és filmezzünk! Egy újabb Sisi-portré és Ricky Gervais mellett a jövő évi Oscar egyik fő esélyese, a Maestro is kiváló…
továbbvideó
A Csillag születik rendezője és főszereplője Velencében mutatja be a Netflixre készült új filmjét, amelyben Leonard Bernstein bőrébe bújik. A…
továbbhír
M. Tóth Géza Maestro című animációja volt a zsűri kedvence a Bordeaux melletti Bégles-ben – adta hírül a Filmunió. Az idén 15. alkalommal…
továbbhír
A leeuwardeni filmfesztivál fődíját nyerte el A porcelánbaba. Cottbus-ból a Before Dawn a zsűri különdíjával, a Johanna pedig elismerő…
továbbhír
M. Tóth Géza Maestro című alkotása az Animacor 2005 fesztivál zsűrijének második díját nyerte el. A spanyolországi Córdobában rendezett…
továbbhír
Bogdán Zsolt, a Dallas Pashamende főszereplője a legjobb férfi alakítás díját, M. Tóth Géza Maestro című munkája az animációs kategória fődíját…
továbbhír
A kis- és nagyfilmek versenyében egyaránt van magyar alkotás a szombat estig tartó Aubagne-i filmfesztiválon - adta hírül a Filmunió. A…
továbbhír
Szeptember 28. és október 5. között kerül megrendezésre a második nemzetközi animációs seregszemle, a China International Cartoon and Digital…
továbbhír
Kenyeres Bálint Before Dawn című rövidfilmje a legjobb rendezés és a legjobb operatőr díját, M. Tóth Géza Maestrója a legjobb forgatókönyv díját…
továbbhír
Az animációs filmek legrégebbi és legnagyobb szabású európai mustráját a franciaországi Annecyban június 6 – 11. között rendezik meg - írja a…
továbbFriss
Mineralógus nyerte a Filmtettfeszt fődíját
A Véletlenül írtam egy könyvet Amszterdamban és Tallinnban kezdi fesztiválkörútját
Chilton Flóra és Tóth Luca animációs terve is nyert a Cinemira pitch fórumán
Varjúhullás és kődobálás a Platon Karataev új klipjében
Angelina Jolie a Zeneakadémián és az Operaházban is énekelni próbál
A Január 2-vel rajtol a 8. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Minél boldogabb országban élsz, annál kevésbé érted ezt a filmet
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéAz Egy nap rendezőjének második nagyjátékfilmje a 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon, a Biennale College – Cinema szekcióban mutatkozott be. Szilágyi Zsófia filmje egy válásból fakadó költözés történetét mutatja be.
Szilágyi Zsófia költözős filmjét is díjazták a 20. CineFesten
Csoda, ha a rendező és a producer még szóba áll egymással Velencében
Elváltnak lenni sokkal jobb, mint nem - Megjött Szilágyi Zsófia új filmjének előzetese
a teljes dossziéVizualitás, verbális vizualitás, képelemzés, színdramaturgia, technikai művészetek, célfotókamera, színelmélet… Kardos Sándor a METU-s tanítványainak írt tanulmányának részei nem alkotnak zárt rendszert, a képalkotás elméleti és fogalmi feltételeiről való gondolkodás nagyon különböző útjait próbálják integrálni.
Kardos Sándor nyári egyeteme: Kontár-hű ábrázolás
Kardos Sándor nyári egyeteme: A Szaturnusz gyűrűje
Kardos Sándor nyári egyeteme: Az emberiség kimeríthetetlen tartalékai - Első rész
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié