magazin
A magyar filmtermés vegyes minőségét számos szakember a gyenge forgatókönyvekre vezeti vissza. A tavaly megalakult Magyar Forgatókönyvíró Egyesület…
továbbhír
Döntött az MMK Játékfilmes Szakkollégiuma a 2009. évi filmfinanszírozásról, nyilvánosságra hozták a forgatókönyv-és filmterv fejlesztési…
továbbmagazin
Elkészült az MFE vitaanyaga az MMK és NKA forgatókönyv-fejlesztési szisztémáját illetően. A szöveg itt olvasható, az építő ötleteket pedig…
továbbhír
A közös pályázati felhívás célja eredetileg magyar nyelven készült és a pályázati felhívás megjelenésének napját megelőzően, nyomtatott formában…
továbbmagazin
A Magyar Mozgókép Közalapítvány a következő tájékoztatót juttatta el szerkesztőségünkbe: Jó hírrel szolgálhatunk a filmes befektetések…
továbbmagazin
"Amit teszünk, amit tennünk kellene annak nincs sok évtizedes gyakorlata sem nálunk, sem a többi hivataloknál. Ha a következő évi költségvetésnél,…
továbbmagazin
A Magyar Filmművész Szövetség és a Magyar Mozgóképrendezők Céhe a Filmtörvény elfogadását követő szakmai érdekviták kapcsán néhány alapelvet rögzíti…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéSzindbád / Szindbád