magazin
Megérkezett a hazai mozikba a Határtalan szerelem, egy görög romantikus dráma főszerepben többek között az Oscar-díjas J.K. Simmons-szal és Osvárt…
továbbhír
Hatalmas érdeklődéssel és pozitív visszhanggal zárult a hagyományteremtő I. Marie Claire Filmnapok az Allee-ban. Szombaton a Liza, a rókatündér, az…
továbbhír
Szombat délután a magyar színésznők külföldi karrier-esélyeiről beszélgetnek a Marie Claire Filmnapok vendégei, köztük Gryllus Dorka, Kerekes Vica,…
továbbmagazin
Valentin-napon mutatják be a hazai mozik az év első romantikus vígjátékát, melyben a férfi szereplők többsége másra sem vágyik, minthogy végre…
továbbmagazin
M. Tóth Gézát elsősorban Oscar-ra nominált animációs rendezőként, a KEDD Stúdió vezetőjeként, illetve a MOME Anim volt tanszékvezetőjeként ismertük…
továbbhír
Osvárt Andrea színésznő az idei magyar-olasz kulturális évad arca. A programsorozatban koncertek, kiállítások, színházi és táncelőadások, filmnapok,…
továbbhír
Osvárt Andreának ítélték oda csütörtökön a European Golden Globe filmes díjat az Olaszországban akkreditált külföldi újságírók - adta hírül az MTI.
továbbhír
A Cinequest nemzetközi filmfesztivál keretein beül vetítik A nyomozót és az Eszter hagyatékát San Joséban, hat vajdasági településen vetítenek le…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié