hír
Október 18-án este adták át az Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál díjait, ahol külön kategóriában jutalmazták a nagyjátékfilmek látványtervezőit,…
továbbhír
10 animációs és 24 ismeretterjesztő filmnek szavazott meg támogatást a Nemzeti Filmintézet összesen több mint 260 millió forint értékben.…
továbbhír
Öt magyar filmet beválogatott a programjába a 15. South East Film Festival, melyet Los Angelesben rendeztek volna meg május közepén, de a járvány…
továbbhír
A legjobb animációs rövidfilm díját nyerte Rofusz Ferenc Az utolsó vacsora című alkotása a Jesus Cine Festen, az Argentínai Nemzetközi Keresztény…
továbbhír
Rofusz Ferenc, az Oscar-díjas animációs rendező vehette át a magyar filmes hagyományok ápolásáért járó elismerést a mátészalkai Fényes Napokon.
továbbhír
Az Anima Mundi, Dél-Amerika legnagyobb animációs filmszemléjének versenyprogramjában szerepel Milorad Krstic műkincstolvajos thrillerje és Kling…
továbbmagazin
Lelepleződött a leghíresebb magyar vámpír, megmozdult egy reneszánsz remekmű és visszatértek a 90-es évek legszebb animációs pillanatai –…
továbbhír
Június 19. és 23. között tizennegyedik alkalommal rendezik meg a legnagyobb és legrégebbi hazai animációs fesztivált, a Kecskeméti Animációs…
továbbhír
Az Oscar-díjas magyar animációs rendező, Rofusz Ferenc is egyike a hét alkotónak, akiket idén a Nemzet Művésze címmel tüntetek ki. A díjazottak…
továbbhír
A 2017 végén megrendezett kalkuttai Nemzetközi Vad- és Környezetvédelmi Fesztivál animációs versenyprogramjába válogatták be és díjazták a Hoppi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié