hír
Koltai Lajos, a Sorstalanság rendezője többször is dolgozott együtt a 91 évesen elhunyt Ennio Morricone filmzeneszerzővel. "Csodálatos ember volt,…
továbbhír
Hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Kertész Imre. A Nobel-díjas írót 2016. március 31-én, hajnali 4 órakor budapesti otthonában érte a halál.…
továbbmagazin
Jövő héten mutatják be a Saul fiát, Nemes Jeles László Cannes-i Nagydíjas filmjét. Az alkotás kapcsán összegyűjtöttünk néhány olyan magyar filmet,…
továbbhír
Groó Diana Vespa című filmjével nyit az toszkánai Piaggio múzeumban megrendezendő vetítéssorozat a kultikus motor és a film kapcsolatáról - tudatta…
továbbhír
Jelentős és sokszínű magyar részvétellel kezdődik január 19-én a Trieszti Filmfesztivál – adta hírül a Filmunió. A közép-európai filmművészetnek…
továbbhír
December 4-én ért véget Lódz-ban a XIII. Camerimages Filmfesztivál: a mustra fődíját, az Arany Békát Pados Gyula kapta a Sorstalanság…
továbbhír
A XIII. CAMERIMAGE a Sorstalanság-gal a versenyprogramban, A fény ösvényei külföldi premierjével és Szabó István filmjeivel kezdődik szombat…
továbbhír
Nyilvánosságra hozta az Európai Filmakadémia a 2005-ös jelöltek listáját. Koltai Lajos Sorstalanság című munkáját két kategóriában jelölték az…
továbbhír
Bergenben versenyez a Johanna, információs programba került a Nyócker!, az amerikai filmfesztiválokon látható a Másnap, illetve a Most látszom,…
továbbhír
Pados Gyula Koltai Lajos Sorstalanság című filmjében nyújtott operatőri munkájáért elnyerte az Ezüst Kamera-díjat a macedóniai Bitolában. A…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié