magazin
1970. október 8-án mutatták be a magyar mozik a Szerelmesfilmet. Szabó István játékos és érzéki módon, a nézői fantáziát beindítva keveri az…
továbbmagazin
Szeptember 16-án Szabó István legutóbbi alkotásával intünk búcsút a Várkert Bazár és a Filmhu idei közös vetítéssorozatának. A Zárójelentés című…
továbbhír
Apa, Bizalom, Mephisto, Redl ezredes, Hanussen és Szembesítés – Az Oscar-díjas Szabó István saját válogatása a hat mozifilm, mely a Nemzeti…
továbbmagazin
Kedden lenne 90 éves Zsigmond Vilmos, ennek alkalmából először lesz látható a tévében egy 2018-ban készült portréfilmje, mellette Sára Sándor egy…
továbbmagazin
Gyarmathy Lívia filmjében három generáció okoz káoszt egy fedél alatt, Szabó István fiatalkori szerelemről és rendszerváltásról is mesél, egy…
továbbmagazin
Három évtizeddel a Hanussen után ismét összeállt a Mephistóval Oscar-díjat nyert nagy csapat. Klaus Maria Brandauer elmesélte nekünk, mit szólt a…
továbbdosszié
Szabó István nyolc év után új filmmel tért vissza a mozikba, és magával hozta kedvenc osztrák színészét, Klaus Maria Brandauert is a Budapesten…
továbbmagazin
Nyolc év után új filmmel tért vissza múlt csütörtökön Szabó István: a Zárójelentésre az első hétvégén közel 14.000 néző volt kíváncsi. Összevetettük…
továbbmagazin
A Zárójelentést nem fogjuk egy lapon emlegetni Szabó István remekműveivel, kirívóan hullámzó minőségű alkotás, ezzel együtt kár lenne elmenni…
továbbmagazin
A héten kerül mozikba a Zárójelentés, Szabó István és Klaus Maria Brandauer negyedik közös munkája. A bemutató kapcsán érdemes felidézni, hogy a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié