hír
Sára Júlia filmje bohózat a magyar filmgyártás sokszor paródiába fulladó világáról: a Bulvár egy szerencsétlen filmrendező története, aki mindennél…
továbbhír
A magyar Juno-nak titulált film, Szabó Csilla tévéfilmje a KINO mozi műsorán három alkalommal: február 11-én, 15-én és 26-án. A Komoly dolgok a 41.…
továbbhír
Nézd meg velünk Török Ferenc rendezését: az Apacsok című darabból készült tévéfilm először az Odeonban lesz látható - a vetítés után vendégünk a…
továbbhír
A 42. Magyar Filmszemlét 2011. február 1-8. között rendezik meg Budapesten: a szemle műsora versenyprogramból, bemutató programból, információs…
továbbfilmhutv
A Kis Magyar Dekameron pályázat díjátadóját követően kérdeztük a két nyertest, Szécsi Noémit (meghívásos pályázat), illetve Harangi Andreát…
továbbmagazin
Török Ferenc először rendezett színházban: a Radnóti Színház Apacsok című előadása egy család három generációjának történetén keresztül mutatja be…
továbbhír
A harmincéves Marci Budapesten gürcöl, szerény tanári fizetéséből próbálja eltartani feleségét, Katát és kamaszodó, anorexiás lányát, Lucát. Marci…
továbbhír
Úgy tűnt, az MTV-MMKA közös tévéfilmek mezőnye a takarékosság miatt nem készülhet teljesen el, ám a résztvevők megtalálták a mindenkinek üdvözítő…
továbbmagazin
Bizonyos szempontból a tévéfilmes zsűrinek volt a legkönnyebb dolga, hiszen mindössze kilenc alkotásról kellett véleményt alkotniuk, így a tagok…
továbbFriss
Zukor Adolf száz éve Budapesten korzózott
Juliette Binoche a 78. cannes-i filmfesztivál zsűrielnöke
Kanadában is megünnepelték A napfény íze 25. évfordulóját
Bhutáni boldogságügynököt és vadonba kivonuló családot is díjaztak a 11. BIDF-en
A kritikusok szerint ezek voltak 2024-ben a legjobb magyar filmek
Nézd meg a Fekete kutyát, és fogadj örökbe egy fekete kutyát!
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié