Címke: „tanulmány”

Találatok száma: 100

magazin

Fellini Casanovája

A Fellini-életmű legrejtélyesebb filmje ma is őrzi titkát: Casanova maszkja letéphetetlen, mert a maszk mögött – nincs semmi. Fellini…

tovább

magazin

Dokumentumfilm-tipológia

Nem tudjuk, de tesszük? Kiváló remekművek készülnek így is, de alighanem termékenyebb hozzáállás, ha az alkotók és a kritikusok megpróbálják…

tovább

magazin

Greta Garbo overdrive

A virtuális poligon-sztárok ideje lejárt. Itt az ideje, hogy átadják helyüket az „igaziak” digitális másának.Az idősebb – negyvenes-ötvenes éveit…

tovább

magazin

Új idők új dalnokai

Ananova hálózati lény: az információs kor gyermeke, homo sapiens teremtette homo digitalis. 2000 április 19-én munkába lépett az első virtuális…

tovább

magazin

Testgubó és szuperegó

A számítógépes játékok és az Internet ihlette filmek hősei maguk sem tudják: reális vagy digitális világban küzdenek. Könnyen elképzelhető, hogy a…

tovább

magazin

A selejt bosszúja

Az Utópia nem vész el, csak átalakul. Boldog korokban nem írnak utópiákat. Csak az elégedetlenek álmodoznak, csak a boldogtalanoknak vannak…

tovább

magazin

Latin mozi

A spanyol filmszakma elmúlt két évtizedének törvényi szabályozása a kívülálló számára olyan szövevényes, mint egy latin-amerikai szappanopera.

tovább

magazin

Galivúd

Az orosz filmtörvény körüli viták a rossz emlékű, ám nélkülözhetetlen érdekérvényesítő szervezet, a Goszkino körül zajlanak.

tovább

magazin

Ajándék a csizmában

A Rai 1998-ban százmilliárd lírával száll be az olasz filmiparba, miután alig több mint tíz év alatt a mozik és a nézők száma hatvan…

tovább

magazin

Tax free

Mióta adómentes, Írországban a filmcsinálás nemzeti sport. Az elmúlt év kiemelkedően sikeres, sőt minden precedenst nélkülözően eredményes volt az…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 

Lehozom a holdat palacsintasütőnek, de nem mondok le rólad semmiképpen.

Bíró Máté / Körhinta

Oszd meg! Az összes idézet