Címke: „Utolér”

Találatok száma: 7

podcast

Filmhu podcast #7: Dyga Zsombor

15 éve mutatták be Dyga Zsombor önéletrajzi ihletésű, családi vállalkozásban készült filmjét, a Tesót. Az évforduló kapcsán kvízjátékra invitáltuk a…

tovább

hír

Utolér: Véres a bosszú

A sok helyütt tenyérbemászó, de átütő sikerű Tesó, az ügyetlennek bélyegzett és nem sok port kavart, pedig valójában egyáltalán nem kudarcos, jópofa…

tovább

filmhutv

Utolér: Kemény és szélsőséges dolgok

Dyga Zsombor Utolér című, angol nyelvű filmjének forgatásán jártunk Miskolcon, mikrofonvégre kaptuk a rendezőt, Lovas Balázs forgatókönyvírót, Tóth…

tovább

magazin

Ónodi Eszter: Szemeink csillogása

Ónodi Eszter játssza az egyik főszerepet Dyga Zsombor Utolér című komor thrillerében: a miskolci forgatásra azonban csak akkor jutottunk el,…

tovább

magazin

Utolér: Három szál, három szín

Angol nyelven forgott Dyga Zsombor negyedik nagyjátékfilmje: a Tesó és a Kész cirkusz rendezője idén már aratott csendes kamaradarabbal…

tovább

magazin

„Sok producer készül Miskolcra”

Újabb regionális filmalap alakult: a miskolci központú kulturális háttérintézmény céljairól, terveiről, lehetőségeiről az alap vezetőjét, Madaras…

tovább

hír

Cottbusban az Utolér

Dyga Zsombor Utolér (Rundown) című filmtervét beválogatták a Connecting Cottbus koprodukciós fórumra, ahol november 13-14. között Európa számos…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
A tyúk két részből áll: külső és belső. Ha levesszük a külsőt, ott a belső. Ha levesszük a belsőt, ott a lelke.

Éli az életét

Oszd meg! Az összes idézet