magazin
A magyar filmtudományban a ‘80-as évekig fel sem vetődött a gondolat, hogy a szerzői filmeken túl mással is érdemes foglalkozni. Király Jenő a kor…
továbbhír
Macska-egér játékok címmel érkezik Varga Zoltán új könyve, amelyben Ternovszky Béla, a Macskafogó és a Mézga család rendezőjének munkásságát mutatja…
továbbmagazin
Tavaly ősszel 10 hetes animációs producer képzés indult a MOME-n, amire az elsők közt jelentkeztem. 12 évnyi animációs szakírás után is kiderült,…
továbbhír
A Magyar Művészeti Akadémia magyar filmkultúra 125 évének legfontosabb produkcióit ismertető weboldala után október 21-re elkészül annak…
továbbmagazin
A János vitéz, a Fehérlófia és megannyi magyar animációs klasszikus rendezőjének életműve előtt az MMA Kiadó új monográfiával tiszteleg. Jankovics…
továbbmagazin
Decemberben, a Pesti Vigadó épületében mutatták be az MMA Kiadó képekkel gazdagon illusztrált kötetét a János vitéz, a Fehérlófia és sok más…
továbbhír
Magyar népmesék, Vizípók-csodapók, Leo és Fred – csak néhány példa a Kecskeméten készült rajzfilmek közül, amelyek a hazai kultúrkincs…
továbbmagazin
Varga Zoltán új könyvével nem kisebb feladatra vállalkozott, mint hiánytalanul áttekinteni a kecskeméti animációs film majdnem öt évtizedes…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMint az ügyvéded, azt javaslom: bérelj egy szupergyors nyitott
kocsit.Kokain is fog kelleni!! Meg magno a különleges zenéhez, meg
akapulkó ingek! Húzd el a csíkot legalább 48 órára.