hír
Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmjét beválogatta a Nemzetközi Dokumentumfilmes Szövetség (International Documentary Association – IDA)…
továbbhír
Újabb díjat zsebelt be Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmje, A boldogság ügynöke, ezúttal Szkopjéban, a MakeDox fesztiválon nyűgözte le…
továbbhír
A bolognai Biografilm Fesztivál fődíját nyerte el a hétvégén Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmje. A boldogság ügynöke tovább folytatja…
továbbmagazin
A boldogság egy mérhető állapot. Csak kell hozzá egy bonyolult képlet, egy irgalmatlanul hosszú kérdőív, és egy ügynök, akik házról házra jár, hogy…
továbbhír
Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai új filmje, A boldogság ügynöke a Sundance Filmfesztiválról indulva eljutott San Franciscóba, Thesszalonikibe és…
továbbhír
Újra nyitja kapuit az ország egyik legkülönlegesebb pop-up kertmozija és kulturális központja, a boldogság valódi forrását kutatja a Pont Csopak…
továbbhír
Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai rendezők filmje tovább folytatja fesztiválszerepléseit. Az elmúlt évek egyik nemzetközileg legsikeresebb magyar…
továbbhír
A magyar-bhutáni koprodukcióban készült, a Sundance Nemzetközi Filmfesztivált is megjárt A boldogság ügynöke a Cinephil jóvoltából világszerte több,…
továbbmagazin
Kevés szubjektívebb dolog van, mint a boldogság, Bhutánban mégis számokban mérik. Arun Bhattarai és Zurbó Dorottya Sundance-en debütált…
továbbpodcast
A Himalája szívében van egy kis ország, Bhután, ahol állítólag mindenki boldog. Zurbó Dorottyával, A boldogság ügynöke egyik rendezőjével ennek a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié