Hírek, kritikák, cikkek a 19. Titanic Fesztiválról.
hír
15 részes képregényfolyam segíti Lali és Lóri népszerűsítését. A rajzokat Quirin Ágnes és Pálfi Zsolt animációs filmesek alkották, míg a szöveget, a…
továbbmagazin
A Tribe Called Quest a kilencvenes évek egyik legnagyobb hatású hiphop-csapata, túlzás nélkül állítható, hogy megváltoztatták a stílust, és 1998-as…
továbbmagazin
Az Oslo, augusztus egy 34 éves fiú, Anders egy napját mutatja be. Azt a napot, amely hátralévő életének első, vagy életének utolsó napja lesz.
továbbhír
A közép-európai filmművészetnek és a térség filmszakmai kérdéseinek szentelt fórumként megkezdődött szombaton este a berlini magyar kulturális…
továbbmagazin
Stephen Daldry megcsinálta az eddigi legszívbemarkolóbb 9/11-es filmet, Angelina Jolie teljesen meghatódott élete első rendezésétől, Diane Kruger…
továbbhír
A Titanic Nemzetközi Filmfesztivál idén is nagyon erős a turné és koncert-dokumentumfilmekből. Újdonság, hogy a zenés filmek a mozik mellett egy új…
továbbhír
A lengyel-magyar kapcsolatok "élő hídjaként" mutatták be Mészáros Márta magyar rendezőt az idén a két ország közötti barátság jegyében szervezett…
továbbhír
Hét film versenyez a pénteken kezdődő és április 21-ig tartó budapesti Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon a legjobb alkotásnak járó…
továbbhír
A film az egyik legfontosabb közvetítő erő, amelyben a legtöbb kulturális üzenet tud megszületni, a magyar film méltán lett világhírű és…
továbbhír
Szombat este került sor a 19. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál zárógálájára az Uránia Nemzeti Filmszínházban, amely keretein belül kihirdették az…
továbbhír
A Daazo.com kisfilmes honlap gondozásában megjelenő World of Shorts magazin a Berlinale alkalmából nyomtatásban is megjelenik. Fókuszban a Berlinale…
továbbhír
A 19. Titanic Nemzetközi Filmfesztivált Paul Weitz Mocsokváros utcáin (Being Flynn) című filmjének magyarországi premierje nyitja április 12-én,…
továbbhír
Álom hava címmel egészestés szerb-magyar történelmi játékfilm készül, amelyet várhatóan jövőre láthat a közönség - tudatta az MTI.
továbbhír
A 43. Magyar Filmszemle záró rendezvényeként a Krétakör Alapítvány konferenciát szervezett Szünet nélkül címmel vasárnap az OSA Archívumban. A…
továbbhír
A ma kezdődő vetítésekkel a 19. Titanic Filmfesztivál szerény költségvetése ellenére számos meglepetéssel fogadja a közönséget: a vetítésekbe új…
továbbhír
A 19. Titanic Nemzetközi Filmfesztivált 2012. április 13-tól 21-ig tartják az Urániában, a Toldiban, a Kinoban, az Örökmozgóban és az A38-on.
továbbhír
Tarr Béla egy független filmes alapítványra tett javaslatot, a Filmalap nem tartja elképzelhetetlennek egy új Balázs Béla Filmstúdió …
továbbhír
Antal Nimród és Bergendy Péter egy-egy filmje is szerepel a kedden este a Szarajevói Nemzeti Múzeumban nyíló és a 28. évadát kezdő Sarajevska Zima…
továbbmagazin
Különös, ki- és beforgatott emberi állapotok leforgatása és lefordítása animációs nyelvre – a Titanic Fesztivál utolsó napján a KINO mozi tömött …
továbbhír
Garas Dezső emlékezetes filmes alakításait bemutató fotókiállítás látható a Nemzeti Színházban; a közelmúltban elhunyt művész emlékére rendezett…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié