hír
Négy magyar film versenyez a Chennai Filmfesztiválon, elkészült László Péter kisfilmje, a Felnőttfilm, díjak a Napszúrásnak, plázában népszerűsítik…
továbbmagazin
Zsigmond Dezső egyszer már készített dokumentumfilmet a Bunkeremberről, most játékfilmben mesél a megszállottságról. A rendezőt a szemle előtt…
továbbmagazin
Dömötör Tamást Füst Milán ihlette meg: a Boldogtalanok főszereplőit egy kibeszélő-show díszletébe helyezte. A rendezőt a filmszemle előtt e-mailben…
továbbmagazin
Molnár György filmje nyomokban Karafiáth Orsolyát is tartalmaz - egy bohém nő és egy bohém férfi kapcsolata egy bohém városban. A rendezőt a…
továbbmagazin
Dyga Zsombor harmadik nagyjátékfilmje egy félresikerült randi érzelmi térképe nyolcvan percben. A rendezőt a szemle előtt e-mailben kérdeztük.
továbbmagazin
Dyga Zsombor harmadik nagyjátékfilmje egy félresikerült randi érzelmi térképe nyolcvan percben. A rendezőt a szemle előtt e-mailben kérdeztük.
továbbmagazin
Pejó Róbert egy tóparti házba zárja négy szereplőjét, akiknek idegeit egy rejtélyes gyilkosság borzolja. A rendezőt a Filmszemle előtt e-mailben…
továbbmagazin
Orosz Dénes első filmje a férfi-nő kapcsolatok mélyére tekint: a Poligamy december óta moziban van, és már túllépte a százezret nézőinek száma. A…
továbbmagazin
Almási Réka első filmje egy céges csapatépítő-tréningen játszódik: a Team Building azt vizsgálja, mennyiben segíti a mindennapokban való eligazodást…
továbbmagazin
Groó Diana a Csoda Krakkóban után új nagyjátékfilmmel jelentkezik: a Vespában a 12 éves Lali kártyán nyer egy csokoládét, amely egy nyerő kupont…
továbbmagazin
Pigniczky Réka három évvel a Hazatérés után ismét személyes témát boncolgató dokumentumfilmmel jelentkezik a Szemlén. A Hazatérés-ben édesapja…
továbbhír
A Mikulás távoztával egy csomó nézettségi adatot találtunk a hócipőnkben. Mi, a magyar film angyalai ebből állítjuk össze a 2008-as magyar filmek…
továbbhír
Elérkezett az idő, hogy összefoglaljuk, mire is járt a magyar moziba 2009 első negyedévében? Végignézvén az első negyedév filmjein kevés eget…
továbbhír
Mivel itt az év vége, érdemes egy pillantást vetni a magyar filmek 2009-es szereplésére. A címbéli két film jól összegzi az idei trendeket: távol a…
továbbmagazin
Pacskovszky József fekete-fehér drámát forgatott: a középkorú házaspár gyermekük elvesztésének tragédiájával küzd, amikor néma szolgálólány szegődik…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié