Berlinale 2019

Két magyar animáció világpremierjére is sor kerül a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyén, a Berlinale Classics pedig Tarr Béla és Mészáros Márta legendás filmjeit mutatja be felújított formában.

magazin

Berlinale 2019: Kiteregetik az egyházak szennyesét

Első napjaink az A-kategóriás fesztiválon szokás szerint a fajsúlyos, nehezen emészthető témák jegyében teltek: az Arany Medvéért versenyző francia…

tovább

magazin

Berlinale 2019: Amikor a hatalom a tinédzserek kezébe kerül

Túl a fesztivál felén, két olyan nagyszerű film is szembejött a programban, amiben fiatalok veszik át az irányítást: a kolumbiai disztópiában A…

tovább

magazin

Hazamentem, főztem egy levest, kitakarítottam és ott volt nálam az Arany Medve

45 évvel az Arany Medve és egy sor másik díj elnyerése után, a Berlinale Classics szekcióban idén újra bemutatták Mészáros Márta drámáját, az…

tovább

hír

Díjat nyert Berlinben Buda Flóra Anna animációs kisfilmje

Buda Anna Flóra Entropia című animációja kapta a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale) a rövidfilmes kategóriában a Teddy-díjat, az…

tovább

hír

A Sátántangó visszatér első nagy sikere színhelyére

Tarr Béla 1994-ben készült világhírű alkotását februárban újra műsorra tűzi a berlini nemzetközi filmfesztivál. A felújított Sátántangót a közönség…

tovább

magazin

Mészáros Márta, a berlini úttörő

Az Örökbefogadás digitálisan felújított változatának bemutatásával tiszteleg Mészáros Márta munkássága előtt az idei Berlinale Classics. Méltó…

tovább

hír

A felújított Örökbefogadás a Berlinale után itthon is bemutatkozik

A berlini filmfesztiválon tartott premiert követően, február 19-én az Uránia Nemzeti Filmszínház a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívummal…

tovább

hír

Csütörtökön négy magyar filmmel rajtol el a berlini fesztivál

Két magyar animáció világpremierjére is sor kerül a rendezvényen, Buda Flóra Anna diplomafilmje és Tóth Luca legújabb alkotása indul a rövidfilmes…

tovább

hír

Erős a közép- és kelet-európai jelenlét a berlini fesztiválon

Elkészült a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) versenyprogramja, az Oscar-díjas francia színésznő, Juliette Binoche vezette zsűrinek…

tovább

magazin

Az ember testébe úgy csap be a szerelem, mint egy nem várt betegség

A 69. berlini filmfesztivál programjában két magyar animációs kisfilm is versenybe száll, ebből az egyik a Lidérc úr, Tóth Luca munkája. Az érzéki…

tovább

magazin

Mindegyik nőben van belőlem egy darab

Egy közös, tarka univerzumban három nő éli az ösztönös, elvárásokkal és frusztrációval teli életét, miközben a háttérben folyton ott döngicsél egy…

tovább

magazin

Tarr Bélának Berlin hozta el a világsikert és a legnagyobb díjat

Tarr Béla rengeteg szállal kötődik Berlinhez. Három nagyjátékfilmjének is a város A-kategóriás fesztiválján tartották a premierjét és ott kapta meg…

tovább

hír

Két magyar animáció száll versenybe az Arany Medvéért

Most már biztos, hogy a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon szurkolhatunk majd magyar résztvevőnek, két hazai animációt is beválogattak a…

tovább

hír

Mészáros Márta filmklasszikusát vetítik a Berlinalén

A 2019. február 7-17. között megrendezésre kerülő 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Berlinale Classics szekciója hat újonnan restaurált filmet…

tovább

hír

Magyar látványtervező a Berlinale Talents programjában

A 69. Berlinale idején idén is megrendezik a Berlinale Talents programsorozatot, ahova 77 ország 250 filmes szakembere közé beválogatták a Jupiter…

tovább
az összes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Riba Gergely: A Lakótelepi Farkas

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

a teljes dosszié

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Filmhu podcast #101: Till Attila

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A demokráciát nem lehet titokban csinálni.

Fényes szelek

Oszd meg! Az összes idézet