magazin
Első napjaink az A-kategóriás fesztiválon szokás szerint a fajsúlyos, nehezen emészthető témák jegyében teltek: az Arany Medvéért versenyző francia…
továbbmagazin
Túl a fesztivál felén, két olyan nagyszerű film is szembejött a programban, amiben fiatalok veszik át az irányítást: a kolumbiai disztópiában A…
továbbmagazin
45 évvel az Arany Medve és egy sor másik díj elnyerése után, a Berlinale Classics szekcióban idén újra bemutatták Mészáros Márta drámáját, az…
továbbhír
Buda Anna Flóra Entropia című animációja kapta a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale) a rövidfilmes kategóriában a Teddy-díjat, az…
továbbhír
Tarr Béla 1994-ben készült világhírű alkotását februárban újra műsorra tűzi a berlini nemzetközi filmfesztivál. A felújított Sátántangót a közönség…
továbbmagazin
Az Örökbefogadás digitálisan felújított változatának bemutatásával tiszteleg Mészáros Márta munkássága előtt az idei Berlinale Classics. Méltó…
továbbhír
A berlini filmfesztiválon tartott premiert követően, február 19-én az Uránia Nemzeti Filmszínház a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívummal…
továbbhír
Két magyar animáció világpremierjére is sor kerül a rendezvényen, Buda Flóra Anna diplomafilmje és Tóth Luca legújabb alkotása indul a rövidfilmes…
továbbhír
Elkészült a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) versenyprogramja, az Oscar-díjas francia színésznő, Juliette Binoche vezette zsűrinek…
továbbmagazin
A 69. berlini filmfesztivál programjában két magyar animációs kisfilm is versenybe száll, ebből az egyik a Lidérc úr, Tóth Luca munkája. Az érzéki…
továbbmagazin
Egy közös, tarka univerzumban három nő éli az ösztönös, elvárásokkal és frusztrációval teli életét, miközben a háttérben folyton ott döngicsél egy…
továbbmagazin
Tarr Béla rengeteg szállal kötődik Berlinhez. Három nagyjátékfilmjének is a város A-kategóriás fesztiválján tartották a premierjét és ott kapta meg…
továbbhír
Most már biztos, hogy a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon szurkolhatunk majd magyar résztvevőnek, két hazai animációt is beválogattak a…
továbbhír
A 2019. február 7-17. között megrendezésre kerülő 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Berlinale Classics szekciója hat újonnan restaurált filmet…
továbbhír
A 69. Berlinale idején idén is megrendezik a Berlinale Talents programsorozatot, ahova 77 ország 250 filmes szakembere közé beválogatták a Jupiter…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéNyalka Nyúl / Alice Csodaországban