Berlinale 2019

Két magyar animáció világpremierjére is sor kerül a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyén, a Berlinale Classics pedig Tarr Béla és Mészáros Márta legendás filmjeit mutatja be felújított formában.

magazin

Berlinale 2019: Kiteregetik az egyházak szennyesét

Első napjaink az A-kategóriás fesztiválon szokás szerint a fajsúlyos, nehezen emészthető témák jegyében teltek: az Arany Medvéért versenyző francia…

tovább

magazin

Berlinale 2019: Amikor a hatalom a tinédzserek kezébe kerül

Túl a fesztivál felén, két olyan nagyszerű film is szembejött a programban, amiben fiatalok veszik át az irányítást: a kolumbiai disztópiában A…

tovább

magazin

Hazamentem, főztem egy levest, kitakarítottam és ott volt nálam az Arany Medve

45 évvel az Arany Medve és egy sor másik díj elnyerése után, a Berlinale Classics szekcióban idén újra bemutatták Mészáros Márta drámáját, az…

tovább

hír

Díjat nyert Berlinben Buda Flóra Anna animációs kisfilmje

Buda Anna Flóra Entropia című animációja kapta a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale) a rövidfilmes kategóriában a Teddy-díjat, az…

tovább

hír

A Sátántangó visszatér első nagy sikere színhelyére

Tarr Béla 1994-ben készült világhírű alkotását februárban újra műsorra tűzi a berlini nemzetközi filmfesztivál. A felújított Sátántangót a közönség…

tovább

magazin

Mészáros Márta, a berlini úttörő

Az Örökbefogadás digitálisan felújított változatának bemutatásával tiszteleg Mészáros Márta munkássága előtt az idei Berlinale Classics. Méltó…

tovább

hír

A felújított Örökbefogadás a Berlinale után itthon is bemutatkozik

A berlini filmfesztiválon tartott premiert követően, február 19-én az Uránia Nemzeti Filmszínház a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívummal…

tovább

hír

Csütörtökön négy magyar filmmel rajtol el a berlini fesztivál

Két magyar animáció világpremierjére is sor kerül a rendezvényen, Buda Flóra Anna diplomafilmje és Tóth Luca legújabb alkotása indul a rövidfilmes…

tovább

hír

Erős a közép- és kelet-európai jelenlét a berlini fesztiválon

Elkészült a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) versenyprogramja, az Oscar-díjas francia színésznő, Juliette Binoche vezette zsűrinek…

tovább

magazin

Az ember testébe úgy csap be a szerelem, mint egy nem várt betegség

A 69. berlini filmfesztivál programjában két magyar animációs kisfilm is versenybe száll, ebből az egyik a Lidérc úr, Tóth Luca munkája. Az érzéki…

tovább

magazin

Mindegyik nőben van belőlem egy darab

Egy közös, tarka univerzumban három nő éli az ösztönös, elvárásokkal és frusztrációval teli életét, miközben a háttérben folyton ott döngicsél egy…

tovább

magazin

Tarr Bélának Berlin hozta el a világsikert és a legnagyobb díjat

Tarr Béla rengeteg szállal kötődik Berlinhez. Három nagyjátékfilmjének is a város A-kategóriás fesztiválján tartották a premierjét és ott kapta meg…

tovább

hír

Két magyar animáció száll versenybe az Arany Medvéért

Most már biztos, hogy a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon szurkolhatunk majd magyar résztvevőnek, két hazai animációt is beválogattak a…

tovább

hír

Mészáros Márta filmklasszikusát vetítik a Berlinalén

A 2019. február 7-17. között megrendezésre kerülő 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Berlinale Classics szekciója hat újonnan restaurált filmet…

tovább

hír

Magyar látványtervező a Berlinale Talents programjában

A 69. Berlinale idején idén is megrendezik a Berlinale Talents programsorozatot, ahova 77 ország 250 filmes szakembere közé beválogatták a Jupiter…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
- A nagymamám azt mondta, ti voltatok a legjobb nácik!
- Hát aztán? Mindenki jó valamiben.

Adam / Három

Oszd meg! Az összes idézet