Best of Werk 2015

Az idén forgó filmek egy része az igazságszolgáltatásról, elfogadásról szól, mások a régi időkben játszódnak, de több olyan is van, amely a romantikus kapcsolatokat dolgozza fel. 2015-ben változatos helyekre keveredtünk a stábok utáni „hajszában”, szinte egész Magyarországot bejárhattuk. Acsa, Csákvár, Lajosmizse, Dunakeszi és a jó öreg Budapest – ezekben a városokban forgattak idén a magyar filmesek, mi pedig mentünk utánuk, mert régi szokásunk, hogy megyünk amerre forog!

magazin

A martfűi rém: Igazságkeresés 50 év után

Nem először dolgoz fel valós eseményeket és nem először nyúl kemény témához. Sopsits Árpád legújabb filmjében egy több, mint ötven évvel ezelőtt…

tovább

magazin

Túl a sztereotípiákon

Szerdán kezdődik az Állampolgár, Vranik Roland (Fekete kefe, Adás) új filmjének a forgatása, melynek a témája a bevándorlás, a beilleszkedés, az…

tovább

magazin

Testről és lélekről: “Vicces, furcsa, érzelmes”

Piros műanyagszékek és négyszögletű ebédlőasztalok, üvegfal mögött sorakozó levesestálak, fehér tálcák és tipikus menza illat, bár ez utóbbit…

tovább

hír

Holland történelmi filmet forgatnak Fóton

A Mafilm fóti stúdiójában forog 33 napig a Kenau című, 1572-ben játszódó történelmi film, a Magyar Nemzeti Filmalap által támogatott első kisebbségi…

tovább

magazin

Aranyélet: "A kivagyiság non plus ultrája"

A Társasjáték és a Terápia után ismét hazai sorozat gyártásába kezdett az HBO Magyarország, a forgatás már bőven zajlik, hogy november 8-án minden…

tovább

magazin

Kút: Világvége és megváltás

Megyünk, amerre forog: javában zajlik Gigor Attila Kút című filmjének a forgatása Csákvár közelében egy elhagyatott repülőtéren. Itt épült fel az a…

tovább

magazin

Brazilok: Foci, romák, szerelem, politika

Megyünk amerre forog: a Filmek rajtvonalon sorozatunkat a Cserhát lábánál egy kis településen Acsán folytatjuk, ahol felborult a megszokott élet.…

tovább

hír

A magyar Holmes és Watson beveszi Amerikát

A 2012 januárjában bemutatott Sherlock Holmes nevében című új magyar ifjúsági film bekerült az április hónapban Los Angelesben tartandó Family Film…

tovább

magazin

Kincsem: ‘Nem múzeumot gyártunk’

Júliusban kezdődött el a Kincsem című film forgatása. A magyar csodakanca és a 19. századi arisztokraták története kalandot, szerelmet és izgalmat…

tovább

magazin

Könnyek és kacajok a pesti Broadway-en

A Csak szex és más semmi főbb alkotógárdája nyáron hat részes minisorozat készítésébe kezdett. Az MTVA és a Megafilm új szériájában lesz dráma,…

tovább

hír

Koncz Zsuzsa filmszereplésével folytatódik a Hetvenkedő

Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…

tovább

magazin

Vándorszínészek: „Nagy repülés a mozizás"

A Mafilm legendás III-IV-es stúdiójában legalább 30 fok meleg van, egy hatalmas daru áll a medence partján, a vízben operatőrök és vizi mentők, a…

tovább

hír

Leos Carax Budapestre látogat

Új alkotásának bemutatója alkalmából a kortárs francia filmgyártás egyik legkülönlegesebb alakja, Leos Carax Budapestre látogat. A Holy Motors…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Egyszerűen csak búcsút kell mondanod a determinista biológiai felfogásodnak!

Adam / Három

Oszd meg! Az összes idézet