Az idén forgó filmek egy része az igazságszolgáltatásról, elfogadásról szól, mások a régi időkben játszódnak, de több olyan is van, amely a romantikus kapcsolatokat dolgozza fel. 2015-ben változatos helyekre keveredtünk a stábok utáni „hajszában”, szinte egész Magyarországot bejárhattuk. Acsa, Csákvár, Lajosmizse, Dunakeszi és a jó öreg Budapest – ezekben a városokban forgattak idén a magyar filmesek, mi pedig mentünk utánuk, mert régi szokásunk, hogy megyünk amerre forog!
magazin
Nem először dolgoz fel valós eseményeket és nem először nyúl kemény témához. Sopsits Árpád legújabb filmjében egy több, mint ötven évvel ezelőtt…
továbbmagazin
Szerdán kezdődik az Állampolgár, Vranik Roland (Fekete kefe, Adás) új filmjének a forgatása, melynek a témája a bevándorlás, a beilleszkedés, az…
továbbmagazin
Piros műanyagszékek és négyszögletű ebédlőasztalok, üvegfal mögött sorakozó levesestálak, fehér tálcák és tipikus menza illat, bár ez utóbbit…
továbbhír
A Mafilm fóti stúdiójában forog 33 napig a Kenau című, 1572-ben játszódó történelmi film, a Magyar Nemzeti Filmalap által támogatott első kisebbségi…
továbbmagazin
A Társasjáték és a Terápia után ismét hazai sorozat gyártásába kezdett az HBO Magyarország, a forgatás már bőven zajlik, hogy november 8-án minden…
továbbmagazin
Megyünk, amerre forog: javában zajlik Gigor Attila Kút című filmjének a forgatása Csákvár közelében egy elhagyatott repülőtéren. Itt épült fel az a…
továbbmagazin
Megyünk amerre forog: a Filmek rajtvonalon sorozatunkat a Cserhát lábánál egy kis településen Acsán folytatjuk, ahol felborult a megszokott élet.…
továbbhír
A 2012 januárjában bemutatott Sherlock Holmes nevében című új magyar ifjúsági film bekerült az április hónapban Los Angelesben tartandó Family Film…
továbbmagazin
Júliusban kezdődött el a Kincsem című film forgatása. A magyar csodakanca és a 19. századi arisztokraták története kalandot, szerelmet és izgalmat…
továbbmagazin
A Csak szex és más semmi főbb alkotógárdája nyáron hat részes minisorozat készítésébe kezdett. Az MTVA és a Megafilm új szériájában lesz dráma,…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…
továbbmagazin
A Mafilm legendás III-IV-es stúdiójában legalább 30 fok meleg van, egy hatalmas daru áll a medence partján, a vízben operatőrök és vizi mentők, a…
továbbhír
Új alkotásának bemutatója alkalmából a kortárs francia filmgyártás egyik legkülönlegesebb alakja, Leos Carax Budapestre látogat. A Holy Motors…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié