hír
Dokumentumfilmeket néztünk macedón méhésznőről, háborúban helytálló nőkről, kallódó skót tinédzserekről és kínai ‘elveszett gyerekekről’ a 2020-as…
továbbmagazin
Január 27-én hatodik alkalommal veszi kezdetét a BIDF, azaz a Budapest International Documentary Filmfesztivál. Az idei program nem csak…
továbbhír
A Sundance-nagydíjas és Oscar-nevezett, macedón környezetvédő Honeyland-del, azaz a Méz-királynő című filmmel indul a Budapest Nemzetközi…
továbbmagazin
Az egész szakma képviseletével próbálják meg becsatornázni a dokumentumfilmesek egyéni energiáit, miközben a műfajról kialakult képet is szeretnék…
továbbhír
Idén is folytatódik a BIDF filmkészítőknek szóló ötletbörzéje, a Story Bridge, melynek célja hogy összehozza a filmeseket olyan szakemberekkel,…
továbbhír
A 2020 januárjában megalakult Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete (MADOKE) célja egy olyan dokumentumfilmes szakmai és érdekképviseleti fórum…
továbbhír
Teltházas vetítések jellemezték a vasárnap zárult Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivált (BIDF), amelyen hat kategóriában osztottak ki díjakat.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié