magazin
Tavasszal tizenhárom nap alatt leforgatták, és most Cannes-ban be is mutatták Mundruczó Kornél és Wéber Kata legújabb filmjét, a vadonatúj Cannes…
továbbmagazin
A 74. cannes-i fesztivál feléhez érve több országot bejártunk már: Norvégia után egy zötykölődő vonaton átszeltük Oroszországot, aztán egy időgéppel…
továbbhír
Hosszan tartó tapssal jutalmazta a szerda esti díszbemutatón Enyedi Ildikó A feleségem története című filmjét a 74. cannes-i filmfesztivál közönsége.
továbbmagazin
Tavaly a Covid eltörölte, idén viszont szigorú megszorításokkal, új szabályokkal és Spike Lee színes szemüvegeivel visszatért a cannes-i…
továbbhír
Nagy tapssal jutalmazta a közönség vasárnap este a 74. cannes-i fesztiválon Mundruczó Kornél Evolúció című filmjét, amelyet a szemle idén…
továbbvideó
Megérkezett végre Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története előzetese. Csodás és szívszorító pillanatoknak lehetünk tanúi, ahogyan a…
továbbhír
A feleségem története és az Evolució mellett egy harmadik magyar alkotás is szerepel a cannes-i fesztivál programjában. A filmes egyetemeken készült…
továbbhír
Bejelentették a 74. cannes-i filmfesztivál programját, ami két nagyszerű hírt is tartogatott számunkra: Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem…
továbbhír
Hatodik alkalommal kapott meghívást magyar film a cannes-i filmfesztivál felújított alkotásokat bemutató Cannes Classics válogatásába. A július 6-án…
továbbhír
A 24 versenyfilmet - köztük Enyedi Ildikó A feleségem története című alkotását - elbíráló zsűri kilenc tagja a világ öt kontinensének hét országából…
továbbhír
A két világsztár Leos Carax, a Holy Motors rendezőjének első angol nyelvű filmjében alkot egy párt, akiknek az életét felforgatja kétéves kislányuk…
továbbhír
A tavaly elmaradt cannes-i és őszi bemutató után, úgy tűnik az idei fesztiválon végre tényleg versenybe szállhat Wes Anderson tizedik…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié