Cannes 2021

A 74. cannes-i filmfesztiválon nagy létszámmal szerepelnek magyar alkotások: A feleségem története, Enyedi Ildikó filmje a Hivatalos versenyprogramban, Mundruczó Kornél Evolúció filmje pedig a vadonatúj Cannes Premieres szekcióban szerepel. A Cannes Classics restaurált filmjeinek válogatásába került be a Napló gyermekeimnek, Mészáros Márta alkotása, Rudolf Olivér diplomafilmje, a Fonica M-120 pedig a filmes egyetemek munkáit összeválogató Cinefondation versenyben kapott helyet. A magyar alkotások mellett a nemzetközi programról is részletesen beszámolunk a helyszínről.

magazin

A holokauszt sebei nem tűnnek el, csak átalakulnak

Tavasszal tizenhárom nap alatt leforgatták, és most Cannes-ban be is mutatták Mundruczó Kornél és Wéber Kata legújabb filmjét, a vadonatúj Cannes…

tovább

magazin

A csoda egy orosz vonaton érkezett meg Cannes-ba

A 74. cannes-i fesztivál feléhez érve több országot bejártunk már: Norvégia után egy zötykölődő vonaton átszeltük Oroszországot, aztán egy időgéppel…

tovább

hír

Vastapssal fogadta Enyedi új filmjét a cannes-i közönség

Hosszan tartó tapssal jutalmazta a szerda esti díszbemutatón Enyedi Ildikó A feleségem története című filmjét a 74. cannes-i filmfesztivál közönsége.

tovább

magazin

Cannes elérte, hogy még jobban szeressük Val Kilmert és Adam Drivert

Tavaly a Covid eltörölte, idén viszont szigorú megszorításokkal, új szabályokkal és Spike Lee színes szemüvegeivel visszatért a cannes-i…

tovább

hír

Mundruczót hetedszerre is imádják Cannes-ban

Nagy tapssal jutalmazta a közönség vasárnap este a 74. cannes-i fesztiválon Mundruczó Kornél Evolúció című filmjét, amelyet a szemle idén…

tovább

videó

A féltékenység még sosem volt ennyire szép, mint Enyedi Ildikó új filmjének előzetesében

Megérkezett végre Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története előzetese. Csodás és szívszorító pillanatoknak lehetünk tanúi, ahogyan a…

tovább

hír

Rudolf Olivér diplomafilmjét meghívták Cannes-ba

A feleségem története és az Evolució mellett egy harmadik magyar alkotás is szerepel a cannes-i fesztivál programjában. A filmes egyetemeken készült…

tovább

hír

Cannes-ban mutatják be Enyedi Ildikó és Mundruczó Kornél filmjeit

Bejelentették a 74. cannes-i filmfesztivál programját, ami két nagyszerű hírt is tartogatott számunkra: Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem…

tovább

hír

Újra Cannes-ba utazik a Napló gyermekeimnek

Hatodik alkalommal kapott meghívást magyar film a cannes-i filmfesztivál felújított alkotásokat bemutató Cannes Classics válogatásába. A július 6-án…

tovább

hír

Maggie Gyllenhaal és az Élősködők főszereplője a cannes-i zsűriben

A 24 versenyfilmet - köztük Enyedi Ildikó A feleségem története című alkotását - elbíráló zsűri kilenc tagja a világ öt kontinensének hét országából…

tovább

hír

Adam Driver és Marion Cotillard románcával indul a cannes-i filmfesztivál

A két világsztár Leos Carax, a Holy Motors rendezőjének első angol nyelvű filmjében alkot egy párt, akiknek az életét felforgatja kétéves kislányuk…

tovább

hír

Wes Anderson furcsa újságírókat küld a cannes-i vörös szőnyegre

A tavaly elmaradt cannes-i és őszi bemutató után, úgy tűnik az idei fesztiválon végre tényleg versenybe szállhat Wes Anderson tizedik…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Hogy egy állat halála mekkora gyönyörűséget és élményt jelent számomra, azt éppen csak kezdtem felfogni, és az emberi halál élményét az alaposabb megértés időszakára akartam tartalékolni.

Interjú a vámpírral

Oszd meg! Az összes idézet