Hab

Lakos Nóra romantikus vígjátékában Kerekes Vica és Mátray László a 30 millió forintos főnyereményért cserébe úgy tesznek, mintha egy szerelmespárt alkotnának.

magazin

Édes ez a cukrászlány, csak egyfolytában hazudozik

Az őszi moziszezont Lakos Nóra első nagyjátékfilmje, egy könnyed romantikus vígjáték, a Hab nyitja meg. Kerekes Vica alakítja az üzletét féltő…

tovább

hír

Firenzei filmfesztiválon nyert fődíjat a Hab

A női filmek nemzetközi filmfesztiválján választották a legjobbnak Lakos Nóra romantikus vígjátékát. A Kerekes Vica főszereplésével készült Hab a…

tovább

magazin

Kerekes Vicának elképesztő színei vannak - A Hab forgatásán jártunk

A Hab című romantikus vígjáték stábját a festői szépségű, esküvőkre gyakran kibérelt pusztazámori kastélyban látogattuk meg. Lakos Nóra rendező egy…

tovább

videó

Milyen lehet a Robert Redford- és a Barbra Streisand-ízű sütemény?

Szeptember 10-től lesz látható a mozikban a HAB, Lakos Nóra romantikus vígjátéka, amelyben Kerekes Vica és Mátray László a 30 millió forintos…

tovább

hír

Szeptemberben érkezik a szerelmes cukrászlány

Szeptember 10-től lesz látható a mozikban a különleges látványvilágú és játékos hangulatú romantikus vígjáték, a HAB. A könnyed stílusú, de a…

tovább

hír

Szerelmes cukrász lesz Kerekes Vica

Lakos Nóra rendezésében készül a Hab munkacímmel romantikus komédia, melynek gyártására 286 millió forint támogatást szavazott meg a Filmszakmai…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Béla! Béla, Én vagyok! Béla én vagyok.

Béla / Roncsfilm

Oszd meg! Az összes idézet