hír
Igazán változatos volt a premierfilmmezőny a héten, néma szerzetesek, romantikus utcazenészek, egy dühöngő zöld óriás, illetve páncélos-kardozós…
továbbmagazin
A No Distance Left to Run és az Under Great White Northern Lights két olyan film a Titanic Fesztivál zenés szekciójában, amelyek főszereplői nélkül…
továbbmagazin
17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál vendége volt Jörgen Bergmark, az Ésszerű megoldás rendezője. A versenyszekcióban látható produkció…
továbbmagazin
Két háborús film a Titanic műsorán: az egyik azonnal feledhető, a másik igazi rettenet, a földi pokol dokumentuma: a Közeli ellenségek a…
továbbmagazin
Általános moziválság: drasztikusan csökkenő nézőszámok, bezáró mozik, piacról kivonuló forgalmazók. Port Ferenc, a Budapest Film Zrt. …
továbbhír
Nyár végére leforog az egyik legtöbbet idézett magyar közönségfilm következő része. A film rendezőjét-társforgatókönyvíróját-főszereplőjét, vagyis…
továbbhír
Két hét nagy idő, ez alatt elesett a magyar forradalom 1956-ban - forradalom persze nem történt a mozik világában, de megkezdődni tűnik a nyári…
továbbmagazin
Bűnhődés és megváltás, bosszú és megbocsátás Bécs szürke utcáin és egy vidéki farm bukolikus magányában. A Biblia példázata ma, egy rezignált…
továbbmagazin
Rémi Bezancon fimje 5 ember 5 napját 5 epizódban mutatja be, s ezt hazájában 3 César díjjal jutalmazták. Kellemesen sodró, könnyed családi…
továbbmagazin
Az énekesként és íróként egyaránt tevékenykedő Chico Buarque magyarul is olvasható (2005-ben az Athenaeum gondozásában megjelent) regényéből az…
továbbmagazin
Mit csinálnak az ellenőrök, amikor nem csinálnak semmit? Vagyis akkor, amikor nem a jegyeket meg a bérleteket kérik felmutatni ellenőrzésre?…
továbbmagazin
Antal Nimród metrós pszichothrillerje, a Kontroll a BKV-ellenőrök (szür)reális, misztikus világába kalauzolja el a nézőt. A Csányi Sándor…
továbbhír
A magyar filmipar szereplői szerencsére egyre több külföldi produkcióban vesznek részt, kisebbségi produkciós partnerként egyre több elismert…
továbbmagazin
Nagyon ritka, az olyan remake, amelynek az eredetije hollywoodi alkotás. Ole Bornedal közel negyven év után gondolta újra Peckinpah Szalmakutyák…
továbbmagazin
François Ozon az angol nyelvű kosztümös melodrámája (Angel) és a végletesen abszurd Ricky után visszatért a gyászt és a szerelem elvesztését…
továbbhír
Pénzt nem, de támogatási szándékról szóló leveleket adott ki a Kuratórium: filmre kerül Papp Laci élete, Cseh Tamás Bereményi Gézát ihlette meg,…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié