Titanic 2010

Idén is kihajózunk a Titanic fedélzetén: sok-sok jó film, sok-sok jó filmkritika.

hír

Box Office: Szex és Narnia

Igazán változatos volt a premierfilmmezőny a héten, néma szerzetesek, romantikus utcazenészek, egy dühöngő zöld óriás, illetve páncélos-kardozós…

tovább

magazin

Titanic: No Distance Left to Run, Under Great White Northern Lights

A No Distance Left to Run és az Under Great White Northern Lights két olyan film a Titanic Fesztivál zenés szekciójában, amelyek főszereplői nélkül…

tovább

magazin

Jörgen Bergmark: Sokkal anarchistábbnak kellene lennünk

17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál vendége volt Jörgen Bergmark, az Ésszerű megoldás rendezője. A versenyszekcióban látható produkció…

tovább

magazin

Titanic: Közeli ellenségek, Élet és halál városa

Két háborús film a Titanic műsorán: az egyik azonnal feledhető, a másik igazi rettenet, a földi pokol dokumentuma: a Közeli ellenségek a…

tovább

magazin

Port Ferenc: Meddig mozizunk még?

Általános moziválság: drasztikusan csökkenő nézőszámok, bezáró mozik, piacról kivonuló forgalmazók. Port Ferenc, a Budapest Film Zrt. …

tovább

hír

Június végén indul az Üvegtigris 3 forgatása

Nyár végére leforog az egyik legtöbbet idézett magyar közönségfilm következő része. A film rendezőjét-társforgatókönyvíróját-főszereplőjét, vagyis…

tovább

hír

Kétheti box office: Magyarország, ahol nincs bukás

Két hét nagy idő, ez alatt elesett a magyar forradalom 1956-ban - forradalom persze nem történt a mozik világában, de megkezdődni tűnik a nyári…

tovább

magazin

Titanic: Revans

Bűnhődés és megváltás, bosszú és megbocsátás Bécs szürke utcáin és egy vidéki farm bukolikus magányában. A Biblia példázata ma, egy rezignált…

tovább

magazin

Titanic: Hátralévő életed első napja

Rémi Bezancon fimje 5 ember 5 napját 5 epizódban mutatja be, s ezt hazájában 3 César díjjal jutalmazták. Kellemesen sodró, könnyed családi…

tovább

magazin

Titanic: Budapest

Az énekesként és  íróként egyaránt tevékenykedő Chico Buarque magyarul is olvasható (2005-ben az Athenaeum gondozásában megjelent) regényéből az…

tovább

magazin

Antal Nimród: Kontroll

Mit csinálnak az ellenőrök, amikor nem csinálnak semmit? Vagyis akkor, amikor nem a jegyeket meg a bérleteket kérik felmutatni ellenőrzésre?…

tovább

magazin

"Mindig a gyomrodra kell hallgatni"

Antal Nimród metrós pszichothrillerje, a Kontroll a BKV-ellenőrök (szür)reális, misztikus világába kalauzolja el a nézőt. A Csányi Sándor…

tovább

hír

Magyar vonatkozású filmek a Titanicon

A magyar filmipar szereplői szerencsére egyre több külföldi produkcióban vesznek részt, kisebbségi produkciós partnerként egyre több elismert…

tovább

magazin

Titanic: Szabadíts meg a Gonosztól

Nagyon ritka, az olyan remake, amelynek az eredetije hollywoodi alkotás. Ole Bornedal közel negyven év után gondolta újra Peckinpah Szalmakutyák…

tovább

magazin

Titanic: Menedék

François Ozon az angol nyelvű kosztümös melodrámája (Angel) és a végletesen abszurd Ricky után visszatért a gyászt és a szerelem elvesztését…

tovább

hír

Zöldlámpás filmtervek az MMK-ban

Pénzt nem, de támogatási szándékról szóló leveleket adott ki a Kuratórium: filmre kerül Papp Laci élete, Cseh Tamás Bereményi Gézát ihlette meg,…

tovább
az összes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés