A médiatámogató TV2 mellett az RTL Klubon is futott a filmelőzetes, ami azért is ritkaság, mert általában a konkurens csatorna igyekszik hallgatni a másik által támogatott produkciókról. A Kontroll rádiós médiatámogatója a Danubius, és ugyancsak jelentős szerepet vállalt a film népszerűsítésében a Info és a Klub Rádió.
Egyéb marketinges "csínytevéseket" is elkövetettek még a szakemberek. Így például a Pesti Est eheti számához ellenőrkarszalagot mellékeltek, és feltűnő Kontrollos matricákat ragasztottak fel a város különböző pontjain.
Prukner Pál kiemelte, hogy az alkotók és a produkciót gondozó Café-csoport nagyon jó partnerek a PR-kampányban. A stáb és a színészek ezen a téren is rendelkezésre állnak. Így például - miután a film reklámját még nem zárták le - néhány napon belül az ellenőröket alakító színészek ezúttal nem bliccerőkre, hanem mozinézőkre fognak vadászni a metróban. A "Van jegyed?" kérdés után ajándékjegyet osztanak ki egy moziteremnyi szerencsés utazónak.
Prukner úgy látja, hogy a Kontroll valószínűleg kultuszfilm lesz. A közönség azért is szeretheti, mert több műfaj megjelenik benne: a bohózattól a thrilleren át a szerelmesfilmig, a szórakoztatástól a mélyebb tartalmakig. Mechanikus számítások alapján a film 170-200 ezres nézőszámot is elérhet, de ha valóban kultfilm lesz, nehéz megbecsülni, hányan fogják végül megnézni.
Az utóbbi időszakban a Budapest Film a Tesó és a Bánk bán esetében vállalt hasonló rizikót a marketinggel. A Tesó esetében a kampány nem hozta meg a várt sikert, a Bánk bán azonban már közel jár a 100 ezres nézőszámhoz.
A Kontroll mostani sikerével a magyar film jelentősen javíthatja idei pozicióját a hazai filmpiacon. A december 11-én induló Apám beájulna (r.: Sas Tamás) és a február 5-én megjelenő Magyar vándor (r.: Herendi Gábor) a Budapest Film reményei szerint hasonlóan kedvező fogadtatásra talál majd a nézők körében.