A Boldog új élet! tipikusan téli film néhány a filmbe képi költeményként illeszkedő őszi betéttel. A film tavaly 45 millió forintos gyártási támogatást nyert az MMK-tól, de mint azt a rendezőtől megtudtuk, a szerződéskötés csúszása miatt a produkció nem jutott időben hozzá a teljes összeghez, így a forgatást nem tudták a tervezett időpontban, azaz az év elején elkezdeni. A stáb, amely tegnap állt fel újra, augusztus-szeptember táján kezdi meg a munkát, a kamerák pedig legkorábban ősszel „kapcsolnak be”.
A szinopszis szerint "a film hőse, Attila egy nevelőotthonban felnőtt roma fiatalember, szüleit nem ismeri, a világról és annak szabályairól keveset, vagy szinte semmit nem tud. Megközelíthetetlen, szűkszavú, szomorú tekintetű, ugyanakkor a várakozás ugrásra kész feszültsége végig érezhető benne a filmben. Attila egyik napról a másikra él, a lakóhelyéhez közel eső MÁV műhelyben dolgozik, mint karbantartó. Kevés barátja van, (szám szerint kettő) akik megértenek valamit Attila kósza létezéséből.
Amikor Attila eléri a nagykorúságát kimondó tizennyolcadik életévét, a GYIVI (Gyermek és Ifjúságvédő Intézet) a szabályok értelmében elbocsátja a nagybetűs életbe. Ezen a napon utógondozójától kap egy különleges ajándékot: azt a dossziét, ami a gyerekkorát feldolgozó aktákat tartalmazza. Attila talán abban reménykedik, talál majd az iratok közt egy-két olyan információt, ami segíti újraértelmezni, és másképp látni saját életét.
Számítása nem jön be, felindulásában elégeti a dokumentumokat. Élete reménytelenné, üressé vált. Tizennyolc évnyi csönddel és szomorúsággal kószál Budapest külvárosának peremén. A nagybetűs ÉLET semmiben sem különbözik Attila előző életétől, napjait éppoly méla rutinnal éli tovább, ahogyan eddig is tette.
A fordulatot egy reklámplakát hozza meg: az óriásplakáton egy lány egy bonbont reklámoz, kinek csábos tekintete rögtön szerelembe ejti Attilát, új értelmet adva életének. Egy véletlen folytán találkozik is a lánnyal egy éjszakai BKV járművön és kölcsönös szimpátia alakul közöttük. Flóra egy verseskötetet ad Attilának, amibe beleírja telefonszámát. Másnap Attila felhívja Flórát és randiznak..."
A Boldog új élet!, mint azt a rendező a filmhunak elmondta, noha nagyrészt saját tapasztalatokra épül, nem tekinthető önéletrajzi filmnek. A forgatókönyvet is jegyző alkotó azt is elárulta, hogy a történet az idővel nem vesztett aktualitásából, így már nem nyúlt bele a sztoriba, inkább odaadta néhány író barátjának, hogy fussák át.
A helyszín, amelyről a friss direktor csak annyit árult el, hogy egy még nem „bekamerázott”, tehát kevéssé ismert lakótelep, már készen áll a forgatásra, s a forgatáshoz szükséges összes lehetséges színteret egyesíti magában. A korábbi castingokon már több lehetséges főszereplő neve is felmerült, mivel azonban azóta megváltozott néhány dolog, a stáb tovább folytatja a kutatást. Bogdán Árpád azt a 18-24 év közötti roma fiút, „akinek a csöndjét, magányosságát, makacs ragaszkodó szerelemérzetét verbális jelzés nélkül is megérthetjük”, illetve szerelmét, a plakátról rámosolygó lányt, mindenképpen amatőrök között kívánja megtalálni, mert szerinte amellett, hogy a főiskolán kevés a roma származású színésztanonc, a nehéz feladatok iránti valódi lelkesedésre is inkább a nem hivatásosok képesek.
Az elsőfilmes egyébként tart a filmes megmérettetéstől, de ezt csak az ismeretlennel kapcsolatos egészséges aggodalomként fogja fel. Vallja, hogy amíg a stáb hisz a dologban, addig nincs mitől félnie, a többi pedig úgyis az első forgatási napon dől majd el.