Tükröm, tükröm címmel készített mini-dokumentumfilmet Boros Panna, amely a VS.hu-n debütált néhány napja. A három részes film a női mosdók világát tárja fel: sokak számára egy titokzatos világ, ahol barátságok születnek és bomlanak fel, egyszerre van sírás és nevetés, dülöngélés és rengeteg dráma. Alább a rendező üzenete olvasható, melyet a mosdókban tett különleges látogatásairól írt, alatta pedig maga a film is megtekinthető. A film operatőre Csepeli Eszter, vágója Zagyva Zoltán, az Azt-Media és a VS.hu készítette.
WC. Toilet. Budi. Ahova a lányok mindig párban mennek. A férfiak ezt nem érthetik, ők maximum egymást méregetik a wc-ben. A női mosdó azonban titkok és a közös bölcselet szentélye. Itt beszéljük ki magunkból a dühöt, a bosszúságot vagy a bánatot. Itt gyűjtünk erőt egy döntéshez és itt kérünk tanácsot barátnőinktől, vagy csak egy idegen lánytól. Vagy csak egyszerűen nagylevegőt veszünk és mélyen a tükörbe nézve tartunk önvizsgálatot: merre is tovább.
A női mosdóba lépve hirtelen mindenki a barátod. Meg vigasztalod a zokogót, kölcsön adod egy vadidegennek a smink cuccod. A női mosdó a férfiak számára egy megfejthetetlen dimenzió. A nőknek mentsvár, a fogócskában a ház.Szóval bizarr helyszín beszélgetéshez, de működik. Véletlenszerűen leszólítani a nyilvános vécékbe betévedő nőket – ez volt a terv. Olykor furcsán néztek ránk, hogy mit keres két csaj a budiban kamerával, azonban szívesen beszélgettek velünk.
Az eredmény: egy csodálatos tapasztalás. Mindenki annyira nyitott és közvetlen volt, hogy dacára az olykor terjengő bűznek és a hangulattalan világításnak, szívesen osztották meg velem legbensőbb titkaikat, történeteiket, 1 perc után avattak be az életük részleteibe. Erre csak mi nők vagyunk képesek, a bennünk rejlő eredendő empátia és a végtelenül erős kollektív tudat miatt. A teljesség igénye nélkül, íme a filmek, amely a budapesti nyilvános vécékben készültek rólatok, nektek!
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.