A kulturális igazgatóság véleménye az, hogy "érdekes, izgalmas, eredeti alkotás" a Rakott, a Konyak, a Kultóra és a Gang is, de egyik sem testesíti meg önmagában a 21. század közszolgálati televíziójának kulturális magazinját. A vezetőség úgy döntött, hogy mindenből legyen egy kicsi, de az alaphangot a Rakott adja majd. "A cím nem túl választékos nincs benne rafinált kimódoltság, kicsit parlagias, de megfelelő. Ha néhány ételnél bevált állandó jelzőnek, (rakott kel, rakott palacsinta), akkor jó lesz magazincímnek is. Azt jelzi, hogy a kultúra mindennapi, ámde finom olog, rétegesen összerakva, összeérlelve több is, más is, mint a részek külön-külön", áll Győrffy Miklós programadó nyilatkozatában.
A nézőzsibbasztó produkcióiról ismert televíziós ezek után hozzáteszi, hogy "Versenyre kelünk a néző figyelméért, mert bízunk abban, hogy nem csak a szórakoztatás érdekes, mert tudjuk, hogy a kultúra sem unalmas." E mélyértelmű meglátás bátor szellemében készül tehát a "21. század közszolgálati televíziójának kulturális magazinja". A Rakott produkció szupervizálja majd a Kultóra és a Rakott szerkesztőiből, a Konyak rendezőjéből, valamint az új műsorvezetőkből álló hibridstábot.
A Bakács Tibor Settenkedő nevével fémjelzett Konyak című műsort az MTV vezetősége nem tartotta különösebben jónak, egyedül az adások rendezőjét hívták meg a különleges ízléssel összeválogatott "végső" stábba. Hasonló sorsra jutott a kacagtatóan szellemes című Kultóra is. A Bojár Iván András (Octogon folyóirat) és Mélykúti Ilona műsorvezetésével, Antók Csaba szerkesztésében készülő műsor tematikájával elégedett volt az MTV, így a szerkesztő is a 21. századi kultúrmagazinban folytathatja. Remélhetőleg megmaradnak a Kultóra igényes rovatcímei is, ami kiválóan példázzák milyen is a 21. század, ha magyar: párbaj, sztárok sarka, kísérő, távollátó, igen-nem, földön hever, kultúrmorzsák.
A Supergroup égisze alatt készülő Gangot viszont teljes egészében megvette az MTV. Bár a pályázati feltételeknek nem felelt meg a műsor, az MTV vezetői úgy találták, hogy kulturális vitaműsorként sugározható a későbbiekben is. A Gang állandó szereplői: Fáy Miklós kritikus, Para-Kovács Imre újságíró, Pálinkás Szüts Róbert rádiós műsorvezető, Puzsér Róbert MC és Szily László újságíró.