A könyv és a film története:
A kisiklott kísérlet |
És mindenki részt vesz. A diákok szokatlanul motiváltak. Azonban ami első pillantásra új kezdetnek, újfajta szolidaritásnak és egyenlőségnek tűnik, szédületes gyorsasággal riasztó jelenségeket hoz felszínre. Wenger manipulációja lendületet kap, és őt magát is elsodorja. A csoport nyomást gyakorol a kívülállókra, egyes csoporttagok erőszakossá válnak, és van, akinek teljesen átalakul a személyisége. A kritikus hangokat elfojtják, az önként vállalt konformizmus diadalmaskodik. A Hullám – így nevezi magát a mozgalom – tagjai szeretnék átvenni az uralmat az iskola, sőt az egész város felett. Egyszóval: Wenger kísérlete „kiválóan” sikerül. És a tanár túlságosan későn parancsol megállj!-t. Megvalósul a fordított pedagógiai rémálom: mindenki engedelmeskedik!
A film megtörtént eseményen alapszik, s ez még inkább elgondolkodtatja a nézőt. Ez a kisiklott kísérlet, A Hullám tulajdonképpen arra ösztönöz, hogy vizsgáljuk felül önmagunkról alkotott elképzeléseinket. S ugyanakkor arra is figyelmeztet, hogy a demokrácia folyamatos védelmet igényel.
A Hullám című regény megjelent az Athenaeum Kiadó gondozásában, a forgalmazó SPI jóvoltából két szerencsés megnyerheti a film alapjául szolgáló regényt! Játssz és nyerj!