2020. 03. 12. filmhu

Hol mozizhatunk a veszélyhelyzet idején?

Mutatjuk, mi a helyzet a fővárosi mozikkal

A koronavírus terjedése miatt országos veszélyhelyzetet hirdetett a kormány – szerdán rendeletben tiltották meg a 100 résztvevőnél nagyobb beltéri rendezvények megtartását, ez pedig a mozikat is érinti. Csakhogy a bejelentés nem tisztázta pontosan, hogyan kell értelmezni ezt a száz főt, például vonatkozik-e a korlátozás azokra termekre is, amelyek ennél kevesebb nézőt tudnak befogadni. Ma már tisztábban látható a helyzet, ezért összeszedtük, hogyan reagálnak a fővárosi mozik, és hová mehetünk az elkövetkező hetekben (saját felelősségünkre) filmet nézni.

A legnagyobb országos mozihálózat, a Cinema City csütörtök délelőtt jelentette be, hogy a hozzátartozó mozik (például a budapesti Westend, Alle, Mammut vagy Aréna plázákban található multiplexek) korlátozásokkal, de továbbra is látogathatók lesznek – egy előadásra maximálisan csak 99 jegyet adnak majd el. A fertőzés megelőzésére már korábban foganatosították az intézkedéseket: “Mindegyik fővárosi és vidéki mozi termeinek, közösségi tereinek, a nézők és munkatársak által használt helyszínek rendszeres fertőtlenítése, minden dolgozó tájékoztatása az alapos kézmosás szabályairól, a gyakran használt felületek folyamatos tisztítása”- írták a Facebookon.

A Pólus Mozi és a Sugár Mozi is honlapján jelezte, hogy maximum 100 nézővel ezentúl is menni fognak az előadások, valamint a higiéniai feltételeket is biztosítják - hasonlan járnak el a Mimozink-hoz tartozó óbudai EuroCenterben és a Lurdy Házban található mozikban is. A MOM Parkban a CinemaPink maximum 100 fős vetítésekkel csütörtökön még biztosan nyitva tart, a továbbiakról a mai nap folyamán döntenek. Az Uránia Nemzeti Filmszínház honlapján arról tájékoztatnak, hogy a csütörtöki vetítések elmaradnak, a jegyek visszaváltásáról és a továbbiakról információkat későbbre ígérnek.

A kisebb fővárosi mozik közül az Art+Cinema tette közzé elsőként, hogy 100 főig a mozi és a kávézó rész is várja a vendégeket a megszokott nyitvatartás szerint. Az egyébként is maximum csak 100 főt befogadni képes Bem Mozi szintén a közösségi oldalán jelentette be, hogy továbbra is megtartják a vetítéseket a "lehető legmagasabb higiéniai feltételek megteremtésével látogatók és munkatársak részére". A Premier Kultcafé moziterme zárva fog tartani, de kávézókén tovább üzemel. 

FRISSÍTÉS 1:

A Cirkó-Gejzír mozi közleményben jelezte, hogy péntektől meghatározatlan időre szüneteltetik a nyitva tartást:

Bár a mozi befogadóképessége alapján egyelőre nem kellene bezárnunk, a járvány terjedésének lassítása, megállítása érdekében úgy gondoljuk, mégis az a felelős döntés, ha a meghirdetett vetítéseinket nem tartjuk meg a következő időszakban. Ezért a március 13-ára és az az utáni napokra tervezett előadások bizonytalan ideig elmaradnak. Nézőink és kollégáink, valamint mindannyiunk környezetének egészsége érdekében hoztuk meg döntésünket, és a hasonló intézményeket ugyanerre bátorítjuk a veszélyek minimalizálását célul kitűzve. Reméljük, hogy minél hamarabb értesíthetjük a közönséget az újranyitásról: a híreket honlapunkon és Facebook-oldalunkon keresztül kommunikáljuk majd. A már megváltott jegyeket visszatérítjük

FRISSÍTÉS 2:

A Budapest Filmtől megtudtuk, hogy az Art-Mozi hálózat szünetelteti a vetítéseket és az egyéb programokat az általa üzemeltetett hat fővárosi moziban (Corvin, Puskin, Toldi, Tabán, Kino, Művész). Liszka Tamás vezérigazgatót telefonon sikerült elérnünk, a részleteket ebben a cikkben foglaltuk össze.

 

A borítókép csak illusztráció (Fotó: Cinema City) 

Még több magazin

magazin

Az apja csinált igazi szörnyet ebből a vérfarkasból

Kritika a Farkasember című filmről

Transzgenerációs minták megtöréséről, az apaság átalakuló szerepéről és a bennünk feszülő destruktív ösztönökről mesél a Universal…

tovább

magazin

Saját magunkat megszeretni a legnehezebb

Kritika a Szerethető című filmről

Lilja Ingolfsdottir első egész estés filmje a Karlovy Vary Filmfesztiválon vett repülőrajtot, majd több nemzetközi elismerés mellett a miskolci…

tovább

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

- És miért magát hívják?
- Azt hiszik, hogy én mindenre tudom a választ.
- És nem?
- Legtöbbször még a kérdést sem értem.

Csillag születik

Oszd meg! Az összes idézet