Ingyenes premier előtti vetítéssel mutatkozik be Ózdon a Larry
Közönségtalálkozó is lesz
A dadogós juhpásztorból lett rapper hazatér Ózdra, mielőtt országosan is szerencsét próbálna a mozikban. Ingyenes vetítésen lehet megnézni a Nemzeti Filmtörténeti Élményparkban Bernáth Szilárd első nagyjátékfilmjét. A Larry premier előtti bemutatkozóját közönségtalálkozó is követi az alkotókkal.
Ingyenes vetítést és közönségtalálkozót tartanak a Larry-ből Ózdon, ahol a film játszódik és részben forgott is. Bernáth Szilárd nagyjátékfilmjét november 19-én, 16:30-tól lehet megnézni a Nemzeti Filmtörténeti Élményparkban. A vetítés után a rendezővel, a film főszereplőjével, Vilmányi Benettel és a film producerével, Muhi Andrással lehet találkozni. A vetítés hivatalos eseménye itt található.
A Larry a 21 éves, dadogós juhpásztorról, Ádámról (Vilmányi Benett) szól. A fiú Feszültségben él együtt korábban erőszakos, mára megtért édesapjával (Thuróczy Szabolcs). Ádám egészen addig nem találja a helyét, amíg rá nem ébred, hogy a rapzene segítségével – Larry művésznéven – kifejezheti magát, és szembe nézhet a tehetetlenségből fakadó frusztrációival. Dühös szövegeire felfigyelnek a helyi fiatalok, majd a neten váratlan mértékű népszerűségre tesz szert.
A film december 1-től lesz látható országszerte a mozikban. Ezt megelőzően november 18-án Budapesten is tartanak belőle egy bulival egybekötött premier előtti vetítést a Toldi moziban.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.