Az előkészületekről és a legújabb évadról M. Tóth Géza rendező-producer mesél, de látható munka közben Pogány Judit színművész, aki közel száz szereplő hangján szólal meg a mesében, Antonin Krizsanics rendező és Lukács Ferenc hangmérnök is.
Elkezdődtek a Bogyó és Babóca 3. részének munkálatai, így nemsokára 13 új mesével bővül a rajzfilmsorozat. A KEDD Animációs Stúdió úgy döntött, hogy némi betekintést enged a kulisszák mögé, és werkfilm-sorozatot készít az alkotási folyamatról. Az első kisfilmben a hangstúdióba lehet bekukkantani.
Az előkészületekről és a legújabb évadról M. Tóth Géza rendező-producer mesél, de látható munka közben Pogány Judit színművész, aki közel száz szereplő hangján szólal meg a mesében, Antonin Krizsanics rendező és Lukács Ferenc hangmérnök is.
Még több magazin
magazin
Transzgenerációs minták megtöréséről, az apaság átalakuló szerepéről és a bennünk feszülő destruktív ösztönökről mesél a Universal…
továbbmagazin
Lilja Ingolfsdottir első egész estés filmje a Karlovy Vary Filmfesztiválon vett repülőrajtot, majd több nemzetközi elismerés mellett a miskolci…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié