A díjakat Ókovács Szilveszter főigazgató, Turkovics Monika marketing- és kommunikációs igazgató, Gulya Róbert zeneszerző, Gács Tamás rendező és Végh Endre kreatív igazgató vette át csütörtök este - közölte az Operaház pénteken.
A vállalati filmek cannes-i fesztiválján a legjobb zenéért járó Fekete Delfin-díjat nyerte el az Operaház Ahol kinyílik a világ című imázsfilmje. Az alkotásnak a legjobb imázsfilm kategóriájában az Ezüst Delfin-díjat ítélték oda.
A díjakat Ókovács Szilveszter főigazgató, Turkovics Monika marketing- és kommunikációs igazgató, Gulya Róbert zeneszerző, Gács Tamás rendező és Végh Endre kreatív igazgató vette át csütörtök este - közölte az Operaház pénteken.
A Cannes Corporate Media & TV Awards vállalati filmeket díjazó versenyére 725 pályázat érkezett be szerte a világból, közülük 141 kapta meg az Arany, az Ezüst, illetve a Fekete Delfin-díjat a 36 kategória valamelyikében. (Az Arany és az Ezüst Delfin-díj minden kategóriában kiosztható, a Fekete Delfin-díjat csak bizonyos kategóriákban ítélik oda.)
Az ötödször megrendezett fesztiválon a világ kiemelkedő vállalati filmjeit, online és televíziós dokumentumfilmjei versengenek. A filmes, marketing- és kommunikációs szakemberekből álló nemzetközi zsűri 36 tagú, tagja többek közt a digitális tartalomgyártással 30 éve foglalkozó Peter Beck, a Svájci Filmszövetség elnöke, Zbigniew Zmudzki, a Peter and the Wolf című Oscar-díjas animációs rövidfilm producere és Michael Kögler, televíziós tartalomgyártással foglalkozó Emmy-díjas szakember.
A fesztivál honlapja szerint a turisztikai filmek kategóriájában Ezüst Delfin-díjat nyert el a Magyar Turizmus Zrt. Think Hungary - More than Expected (Magyarország – több, mint amit várt) című országimázsfilmje. A vállalati filmek fesztiváljának idei, Fehér Delfin-szobrocskával járó Nagydíjával a Suva svájci biztosítótársaság Az élethez bátorság kell című produkcióját jutalmazták.
(Forrás: MTI)
Még több magazin
magazin
Makk Károly 1964-ben készített adaptációt Mikszáth Kálmán A szelistyei asszonyok című kisregényéből. A történet főhőse Mátyás király, és Beatrix…
továbbmagazin
Kovács András filmje szokatlan bátorsággal tárja fel az elhallgatott 1942-es újvidéki tragédia eseményeit. Történetében négy katonatiszt várja a…
tovább
1901. április 30-án mutatták be az első magyar filmet, A Táncz című alkotást. A Magyar Film Napját idén is több mint 20 tévécsatorna, a mozihálózatok és a streamingplatformok ünneplik egy héten át programsorozattal.
Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #4: Mit csinált felséged 3-tól 5-ig?
Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #3: Hideg napok
Tíz klasszikus a Magyar Film Napjára #2: Egymásra nézve
a teljes dosszié
Magyarország lesz 2025 júniusában a Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díszvendége. A nagy presztízsű rendezvény a magyar animáció előtt tiszteleg, bemutatva Magyarország animációs filmiparát, alkotóit, stúdiót és iskoláit.
Filmgyár podcast #28: Magyar díszvendégség az Annecy Fesztiválon
A nap, amikor a magyar animációsok legmerészebb álmai versengtek egymással
Elárasztják a magyar animációs alkotók az Annecy Fesztivált
a teljes dosszié
Minden idők legdrágább magyar sorozata, a Hunyadi egy 10 részes dráma, amely a híres magyar hadvezér, Hunyadi János életét, sorsfordító csatáit és magánéletének fordulópontjait meséli el. A sorozat emellett nemcsak Magyarország, hanem Európa korabeli hatalmi viszonyait, politikai csatározásait is igyekszik bemutatni.
Filmgyár podcast #27: A Hunyadi írószobája
Kádár L. Gellért: Úgy éreztem, hogy Hunyadi bennem van
Vérontás, árulás és bujaság hajtja előre a magyar történelmet
a teljes dosszié
2025. június 18. és 21. között Veszprém, Balatonfüred és Balatonalmádi ad otthont az idei MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztiválnak.
Közel 200 nevezés érkezett az idei MOZ.GO-ra
A Semmelweis lett a legjobb film a MOZ.GO-n
a teljes dossziéNate / Tesó