Meghosszabbított nevezés a Zsigmond Vilmos Filmfesztiválra
Technikai okokból egy héttel tovább várják a nevezéseket a szegedi filmfesztiválra
Egy hét lenne hátra a II. Zsigmond Vilmos Filmfesztiválra történő nevezés lezárásáig, a tervezett, január 21. éjféli határidőig, a szervező stáb viszont úgy döntött, január 28-ig meghosszabbítják a határidőt. Ennek oka, hogy technikai hiba miatt pár napig nem volt elérhető a fesztivál honlapja, így a nevezési lap sem – erről több értesítést is kaptak a pályázóktól.
A nevezések száma most 200-on felül jár. Mind az öt kategóriában – nagyjátékfilm, kisjátékfilm, kísérleti- és dokumentumfilm, animáció – érkeztek filmek. Legtöbb a kisjátékfilm, de a nagyjátékfilmek száma is meghaladja már a tavalyiakét. Ebben évben a mozikban játszott, sikeres magyar játékfilmeket is neveztek. A nemzetiségek tekintetében ismét nagy a szórás, a világ minden tájáról érkeztek nevezések, legtöbb Magyarországról, Németországból és Amerikából, és igazi különlegesség, buthani - magyar koprodukció is érkezett. A neves művészekből álló előzsűri felállt, és megkezdte működését. Minden kategóriában egy rendező és egy operatőr dönt arról, mely filmek kerüljenek a versenyprogramba, illetve az információs vetítések programjába.
Az előzsűri tagjai:
Monory-Mész András, Jancsó Nyika – nagyjátékfilm Bollók Csaba, Lovasi Zoltán – kisjátékfilm Ferenczi Gábor, Gózon Francisco – dokumentumfilm Sopsits Árpád, Maly Róbert – kísérleti film M. Tóth Éva, Kardos Sándor – animációs film
A május 9-12. között megrendezésre kerülő 2. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál zsűrielnöke idén is Szabó Gábor operatőr lesz, tagjai Enyedi Ildikó filmrendező, Muhi András producer, James Chressanthis amerikai operatőr és Erdély Mátyás, a Saul fia operatőre.
További információk a nevezésről itt olvashatóak, a nevezési lap pedig itt érhető el.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.