A rétegigényeket kielégítő csatornák beindítását korábban már Friderikusz Sándor is javasolta elnöki pályázatában, és Ragáts Imre volt tévéelnöknek is voltak hasonló elképzelései.
 
A legkönnyebben nosztalgiacsatornát tudna beindítani a közszolgálati tévé, archívuma ugyanis szinte korlátlan lehetőséget kínál erre. Ezt használta ki az első magyar nosztalgiacsatorna, a Filmmúzeum, amely kezdetben az MTV filmtárából indította el programját. Szintén megoldhatónak tűnik a kulturális csatorna, hiszen jelenleg is ad már például színházi közvetítéseket is a Magyar Televízió, azt is vállalva, hogy ezek kisebb nézettségűek. Rudi egyébként hetvenezerre becsülte egy színdarab nézettségét, amely kereskedelmi televízióknál elhanyagolható mutató, ugyanakkor, ha a színházak befogadóképességét nézzük, ez több száz telt házas előadás nézettségének felel meg. Bár a Magyar Televíziónak van kiépített hírszerkesztősége, anyagilag mégis nehéz megoldani egy hírcsatorna indítását, hiszen például a hasonló műfajban utazó Hír TV is befektetőket keres jelenleg. A parlamenti közvetítéseket például itt lehetne sugározni, és eleget lehetne tenni annak az igénynek, hogy valamennyi párt rendezvényeiről bőségesen számoljon be a köztévé.

A legnehezebbnek a sportcsatorna indítása tűnik. Van már kereskedelmi konkurencia, amely a világ legjobb futballbajnokságaiból ad élő közvetítéseket. Ezek mellett a profi ökölvívás, a Forma–1 és a hazai futball számíthat nagyobb érdeklődésre, ám utóbbi kettőt – akárcsak a Bajnokok Ligája közvetítési jogait – az utóbbi időben elveszítette a köztévé. Az MTV idei üzleti terve két csatornára is úgy számol, hogy az év végén 7,5 milliárd forintos hiány áll majd az összegzésben.