A magyar színjátszás egyik legnagyobbjára emlékezünk
A mai napon töltené be nyolcvanötödik életévét Latinovits Zoltán, a magyar film- és színháztörténet egyik legnagyobb alakja, tehetségesebb képviselője.
Latinovits életművéhez sok más, emlékezetes alakítása mellett olyan, a magyar filmművészetet is meghatározó darabok tartoznak, mint az Oldás és kötés (1963), a Szegénylegények (1966), a Csend és kiáltás (1967), az Isten hozta, Őrnagy úr! (1969), az Utazás a koponyám körül (1970), a Szindbád (1971), vagy az Amerikai anzix (1975).
Ahogy azt a hét elején írtuk: a Duna televízión holnap, vagyis szombat délután 15:20-kor láthatjuk őt viszont a Jancsó Miklós rendezte Oldás és kötésben. Addig is az alábbi portré segítségével emlékezhetünk a kortársai által „Színészkirálynak” nevezett Latinovitsra, akit sokak véleménye szerint nem pusztán tehetsége, hanem emberi minősége emelt a többiek fölé.
13 év után újra van Magyar Filmszemle, visszatér a magyar filmszakma egykori elsőszámú találkozóhelye. A Szemle nyitófilmje Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, a programba közel 150 alkotást válogattak be, köztük játékfilmek, dokumentumfilmek és kísérleti filmek is megtalálhatóak, kis- és egészestés formátumban.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.