A magyar színjátszás egyik legnagyobbjára emlékezünk
A mai napon töltené be nyolcvanötödik életévét Latinovits Zoltán, a magyar film- és színháztörténet egyik legnagyobb alakja, tehetségesebb képviselője.
Latinovits életművéhez sok más, emlékezetes alakítása mellett olyan, a magyar filmművészetet is meghatározó darabok tartoznak, mint az Oldás és kötés (1963), a Szegénylegények (1966), a Csend és kiáltás (1967), az Isten hozta, Őrnagy úr! (1969), az Utazás a koponyám körül (1970), a Szindbád (1971), vagy az Amerikai anzix (1975).
Ahogy azt a hét elején írtuk: a Duna televízión holnap, vagyis szombat délután 15:20-kor láthatjuk őt viszont a Jancsó Miklós rendezte Oldás és kötésben. Addig is az alábbi portré segítségével emlékezhetünk a kortársai által „Színészkirálynak” nevezett Latinovitsra, akit sokak véleménye szerint nem pusztán tehetsége, hanem emberi minősége emelt a többiek fölé.
Minden idők legdrágább magyar sorozata, a Hunyadi egy 10 részes dráma, amely a híres magyar hadvezér, Hunyadi János életét, sorsfordító csatáit és magánéletének fordulópontjait meséli el. A sorozat emellett nemcsak Magyarország, hanem Európa korabeli hatalmi viszonyait, politikai csatározásait is igyekszik bemutatni.
Sós Bálint Dániel Berlinben bemutatott debütfilmjének története tragikus esetből indul ki, a rejtélyes baleset köré pedig egy erkölcsileg kibillent, zűrzavaros világot teremt, ahol Hajdu Szabolcs egyszerre vádlott és vádló, igazságosztó és tettes.