Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) az elmúlt tíz évben több mint 17000 órányi alkotás létrejöttéhez járult hozzá, mintegy 14,5 milliárd forinttal. A fesztivál két napja alatt ezekből mintegy 40 órányi film kerül bemutatásra a Puskin Moziban. A szervezők igyekeztek a mozikban ritkán vetített, vagy a televíziók által csak egyszer sugárzott, színvonalas alkotások közül válogatni, ám emellett a közelmúlt egy-egy közönség- és/vagy fesztiválsikerét is elcsíphetjük.

A bemutatásra kerülő filmek palettája igen széles: a Werckmeister harmóniák-tól a Magyar vándor-ig, a játékfilmektől az animációs rövidfilmekig sokféle film közül válogathatunk. Levetítésre kerül többek között Gothár Péter (Magyar szépség, Passzport), Makk Károly (Egy hét Pesten és Budán), vagy éppen Tarr Béla (Werckmeister harmóniák) elmúlt évtizedben bemutatott alkotása, de megnézhetjük a fiatal magyar filmes generáció egy-egy korábbi filmjét is (Szép napok – Mundruczó Kornél, Csodálatos vadállatok – Török Ferenc).
A játékfilmek mellett jó néhány dokumentum- és rövidfilmet is találunk a program kínálatában, s külön szekciót szenteltek az animációs filmeknek.

Szintén a Mustra keretein belül rendezik meg 23-án, pénteken a Digiporáma Fesztivált, mely a 60-as években feltűnt kísérleti műfaj, a diaporáma digitalizált változata. A diaporáma lényege, hogy egy vászonra két vetítőről felváltva vetítenek, melynek „összejátszása” egyetlen folyamatos mozgóképet eredményez.

A kuriózumok kedvelői számára számos „csemegét” ígér a program: megnézhetnek többek között egy albán–magyar koprodukciós játékfilmet (Sako menyegzője, rendezte: Vladimir Prifti és Klöpfler Tibor), egy 5 perces animációs filmverset (Állóképek), vagy egy 2001-ben készült táncfilmet (Eltáncolt versek – Asszonyszoba).

A gyerekek és a gyereklelkű felnőttek sem maradnak program nélkül, ők szombat délelőtt szélesvásznon nézhetik meg (újra) a Magyar népmesék és a Vízipók, csodapók filmváltozatát.

A több mint 40 órányi film bemutatása mellett a Mustra egy esélyegyenlőségi programmal egészül ki (Mustra+), amelynek keretében a filmek a vakok és gyengén látók számára „képolvasók”, a siketek és nagyothallók részére jeltolmácsok közreműködésével kerülnek bemutatásra. A program keretében különböző fogyatékkal élő alkotók rövid dokumentumfilmjeit láthatják az érdeklődők.

A fesztivál ingyenes, a vetítések a pénztárban előre igényelt ingyenes jeggyel látogathatók.A részletes program megtalálható a Pesti Est Mustra különszámában vagy letölthető az ORTT honlapjáról (www.ortt.hu ).