A tengerentúli kritikák egyöntetűen azt emelték ki, hogy egy különös módon elbeszélt különös történettel állunk szemben, „egy filmmel, amelyik kötélen táncol, s sikerül egyszer sem megbillennie” – idéz a visszhangokból a rendező. Az alkotó szerint ez már csak azért is meredek, mert egy szereplő egy helyszínen mozog egy olyan tematika szerint, amit egy prűd társadalomnak, mint a magyar vagy az amerikai, nehéz befogadnia. Magát az alapkoncepciót illetően egyébként nem volt szükség megalkuvásra, a változtatások kizárólag az amerikai szokásokhoz való adaptálást szolgálják. Például a lecsúszott, öreg szomszédnéni az új verzió szerint jómódú lesz, de alkoholista. Az amerikaiak egyetlen különkérése az volt, hogy a hangi flashbackeket „képesítsék”, hogy az ottani közönség saját filmes fogásait láthassa viszont, s némileg enyhítsék a történeten eluralkodó klausztrofób érzést. Ez azonban mindössze három percet érint, s nem befolyásolja a lényeget.
Az amerikai változat november 19-től forog, addig folyamatosan formálódik a forgatókönyv, no meg a stáblista. Utóbbi a szerződések aláírásáig nem publikus, mindössze annyit lehet tudni, hogy a mellékszerepekre, illetve a Máté Gábor alakította Tibor Tommá amerikanizált szerepére csupa nagy nevet készülnek felkérni. A szomszédasszonyt egy Golden Globe-díjas Oscar-jelölt alakítja majd, míg Kovács Patrícia egykori szerepére egy ifjú tehetséget találtak, akiben a jövő reménységét látják. Noha a korábbi nyilatkozatokban egy malibui forgatási helyszín szerepel, a legújabb tárgyalások szerint, éppen a rendező díszlettel kapcsolatos kérései miatt, a film stúdióban forog majd. Bár az alapkoncepció változatlan, Sas Tamás nem akarja lekoppintani a magyar eredetit, mert szerinte ahhoz, hogy ne ugyanazt készítsék el újra, másképp kell hozzáállni a dologhoz, hiszen más kultúrkörnyezetbe helyezték át a történetet. Ezért Yengibarian harmonikaszólóit teljesen más aláfestőzene váltja fel, s a karaktereres, terrakotta-alapú, meleg árnyalatokat felvonultató díszlet is kékes-szürkésre vált.
Sas Tamás december huszadikáig tervezi a forgatást, hiszen a visszajegye is akkorra szól, míg a teljes filmet februárra ígéri. Azt, hogy az amerikai részről Ivan Gulyas, magyar részről a Tivoli Film koprodukciójában készülő produkció, melynek kinti forgalmazója a Paramount, mikor kerül a mozikba, vagy egyáltalán hazai forgalmazásba kerül-e, még nem tudják megválaszolni az illetékesek. Szekeres Dénes producer annyit elárult, hogy az eredeti verzió 45 milliós összköltségéhez képest az új változat költségvetéséből 100 millió forintot, azaz 500 ezer dollárt vállalt magára az amerikai fél, ebből fizetik a forgatást és a sztárokat, és 60-80 millió forinttal járul majd hozzá a magyar partner, aki már csak az MMK-döntésre vár.