„Elképesztően jó érzés, hogy több, mint négy nem éppen unalmas év után elkészült a Minden rendben. Amikor először a kezünkbe került Bálint forgatókönyve, azonnal tudtuk, hogy olyanra találtunk, amivel maximálisan tudunk azonosulni. Egy mai magyar film, ami igazi. Szórakoztat, de komoly morális dilemmákat vet fel, ráadásul anélkül, hogy moralizálna. Bálint azt ígérte még a 2021-es Inkubátor Pitch fórumon, - ahol a szakmai közönség a Minden rendben-t szavazta meg továbbjutónak - hogy azt szeretné, ha a stáblista legördülése után úgy menne ki a néző a moziból, hogy nem hagyja nyugodni a film, vitákat és érzelmeket generál még a másnapi vacsora közben is. Szerintem ezt az ígéretét teljesítette, és ezt láthatták meg a Berlinale válogatói is. Ilyen típusú visszacsatolás nem sokszor adódik egy filmes karrierben, viszont reménnyel tölt el, hogy igenis érdemes minden erőnkkel azon dolgozni, hogy történeteket mesélhessünk el, mert úgy látszik ezzel így közünk van valami mélyen emberihez és fontoshoz" – nyilatkozta a meghívás kapcsán Farkas Ádám producer.
A Minden rendben egy tragédia egy apáról, aki súlyos morális dilemmába keveredik. Az egyetlen szemtanúja lesz egy súlyos balesetnek, amit kisfia okoz és döntenie kell: vállalja az igazság terhét és a fia életét romokba döntő retorziót, vagy hazudja el a tettet, ami viszont a fiú lelkivilágát torzítja el egy életre? Apai ösztönei az utóbbiba hajszolják bele, ám a hazugság egyre nagyobb áldozatokkal jár. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve - ezt a gondolatot boncolgatja a film, olyan helyzeteken keresztül, melyek a nézők szilárdnak hitt meggyőződéseit is felkavarják.
Minden rendben werkfotó / Fotó: CineSuper
„Rendezőként soha nem tudom igazán úgy látni a saját filmemet, mint a nézők. Ők először találkoznak a történet fordulataival, újdonságként ismerik meg a világot, és szembesülnek az égető erkölcsi dilemmákkal. Én viszont elképesztően sokszor láttam már ezt a filmet, más szemszögből figyelve, és ezért rendkívül fontos számomra, hogy a nézőktől kapott visszajelzések révén újra és újra átélhetem, hogyan hat a történet. Az, hogy a Berliniáléra beválogatták a filmemet, számomra egy eddig elképzelhetetlen megtiszteltetés, és megerősít abban, hogy a történet valóban képes megszólítani a közönséget” – nyilatkozta Sós Bálint Dániel rendező, aki reklámfilmesként több mint száz alkotást tudhat maga mögött és a Kinopravda kollektíva egyik alapítótagja.
Sós Bálint Dániel a Minden Rendben alapjául szolgáló forgatókönyvet Nagy V. Gergővel közösen jegyzi, a film producere Farkas Ádám és Mártonffy Zoltán Miklós, gyártója és forgalmazója a CineSuper.
A február 13-án kezdődő 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon két másik magyar alkotás is versenyben van: Ladányi Jancsó Jakob Élő kövek című rövidfilmje bekerült a Berlinale hivatalos rövidfilmes versenyprogramjába, míg Balogh Mirjána Wish You Were Ear című MOME Anim diplomafilmje a fesztivál Generation 14+ programjában szerepel.