A Virtuális Valóság egyedülálló és érzékletes utakon von be minket különböző szereplők és történetek világába. A történet középpontjába kerülve annak aktív résztvevőjévé válunk a megszokott passzív megfigyelés helyett. A Vektor szekció válogatásán keresztül megismerhetjük, hogy az alkotók miként használják a médiumot és nyitnak új lehetőségeket a minket körülvevő világ megismeréséhez.
Vorzogori kőrpanoráma (Fotó: Verzió)
Mika Johnson Metamorphosis VR (Átváltozás VR) című alkotása Kafka klasszikus művének világába vezet be, a nézőnek egy új megközelítést ajánlva fel adaptációról, környezetről és lehetőségekről. A -22.7°C című VR filmben Grönland tájait fedezhetjük fel Jan Kounen rendező és a zenei producer, Molécule vezetésével. A litván Code of Freedom 1991 (A szabadság kódja: 1991) egy forradalom helyszínére viszi el a nézőt, ahol újságíróként azzal az etikai kérdéssel szembesülünk, hogy megfigyelők maradjunk-e vagy cselekvőkként lépjünk be az események láncolatába.
A Home After War (Otthon a háború után) a helyhez és a térhez való másfajta megközelítést kínál. Az immerzív újságírói alkotás egy feldúlt családi otthonba vezet be minket, miközben megismertet lakói tragikus élettörténetével. A Holy City VR (Szent város VR) című alkotásban Jeruzsálem városát fedezhetjük fel játékosan, bepillanthatunk a vallási rituálékba, és elcsodálkozhatunk a város kulturális sokszínűségén.
A Whispers (Suttogások) című VR-műben a természetesség és a tervezettség, a misztérium és a realitás ötvöződnek egy gyógyító szent hatalmának megtapasztalása révén. A Lake Baikal (Bajkál-tó) csodálatos tájakra repít minket, ahol az emberek szellemi hagyományaikat követve élnek a Földön található legmélyebb tó közelében. The Real Thing (Igazi másolat) Kína „utánzatvárosainak” mindennapjait mutatja be, amelyek híres városok ikonikus épületeit imitálva épültek fel.
Az Uncapitals: Pomors in 360 (Vorzogori körpanoráma) című műben személyes perspektívából vehetünk szemügyre egy időtlen helyet, miközben megismerjük azt a lelkesedést és elhivatottságot, amellyel hétköznapi emberek a kulturális örökség fennmaradása felé fordulnak.
A programot VR alkotókkal és immerzív médiaszakértőkkel szervezett beszélgetések egészítik ki. A VR Talks sorozatban téma lesz a VR és a valóság dokumentálásának kortárs problematikája, a virtuális és valódi erőszak, a női VR alkotók jelenléte, a VR színházi alkalmazása. A részletes program napi bontása ITT érhető el. A Vektor VR kiemelt támogatója a budapesti PlayVR szórakoztatóközpont.
A kilenc filmből álló válogatás részletes programja itt érhető el.